Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
grom
21-01-2004 (12:40)

Dowódca GROM nie chciał przejść do BBN

9 stycznia, w czasie rozmowy z płk. Romanem Polką, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Marek Siwiec został poinformowany o jego
odejściu z funkcji dowódcy jednostki GROM. Siwiec zaproponował płk. Polce kontynuację służby w BBN jako swojemu doradcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Płk Roman Polko propozycję przyjął, a następnego dnia z niej zrezygnował - głosi komunikat Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

We wtorek szef MON Jerzy Szmajdziński przyjął prośbę dotychczasowego dowódcy GROM Romana Polki o odejście z wojska. Po spotkaniu Polko ujawnił, że Siwiec proponował mu generalski etat w BBN - funkcję wiceszefa Departamentu Zwierzchnictwa Prezydenta RP nad Siłami Zbrojnymi.

"Podziękowałem, bo interesuje mnie służba w jednostce GROM, miałem wiele pomysłów na funkcjonowanie tej jednostki; natomiast nie uzyskały one akceptacji; mamy inny punkt spojrzenia" - powiedział we wtorek Polko.

Polub WP Wiadomości