Trwa ładowanie...

Dowiedz się więcej o budżecie obywatelskim. Punkty konsultacyjne będą funkcjonowały w galeriach

• W galerii handlowej będzie można rozmawiać o budżecie obywatelskim
• Punkty będą działały w galerii Bonarka oraz w galerii Bronowice
• Konsultacje potrwają do 20 marca

Share
Dowiedz się więcej o budżecie obywatelskim. Punkty konsultacyjne będą funkcjonowały w galeriach
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d47bzu1

Krakowianie będą mogli lepiej poznać budżet obywatelski oraz jego tajniki. Wszystko za sprawą punktu konsultacyjnego, który w tym roku przeniósł się do galerii handlowych. Na specjalnie przygotowanym stoisku, będzie można poznać szczegóły projektów oraz sposoby głosowania. W ten sposób ma poprawić się frekwencja podczas rozstrzygania konkursu, a także podniesiona ma być świadomość o budżecie partycypacyjnym.

- Zależy nam na dotarciu z informacją do jak największej liczby mieszkańców miasta i zachęceniu ich do udziału w projekcie. Służy temu uruchomienie Punktów Obywatelskich w galeriach handlowych - miejscach, które są często odwiedzane przez krakowian. Robimy to po, aby mieszkańcy mieli poczucie, że ich projekty są ważne, aby mogli porozmawiać na temat możliwości ich realizacji ze specjalistami - mówi Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

d47bzu1

Punkty Obywatelskie w galeriach handlowych będą funkcjonować do 20 marca - do 13 marca działa w Centrum Handlowym Bonarka, a od 14 do 20 marca Punkt punkt zostanie przeniesiony do Galerii Bronowice.

- Mam nadzieję, że budżet obywatelski na trwale wejdzie w budżet miasta i życie Krakowa. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja przyniesie wymierne efekty. Zapraszamy mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w projekcie - powiedział Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

Podczas ubiegłorocznej edycji zagłosowało w sumie 50 061 mieszkańców. Łącznie oddano 48 462 ważnych głosów. Przez Internet zagłosowało 37 034 osób, w lokalach wyborczych 13 027 osób. Frekwencja wyniosła 7,5 proc. W tym roku włodarze chcą znacznej poprawy tego wyniku.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d47bzu1

Podziel się opinią

Share
d47bzu1
d47bzu1
Więcej tematów