Trwa ładowanie...

Donald Tusk: zaakceptowano wspólny dokument ws. Brexitu

Przywódcy 27 państw członkowskich przyjęli konkluzje po kolejnej fazie negocjacji Brexitu. Poinformował o tym na Twitterze Donald Tusk.
Share
Donald Tusk: zaakceptowano wspólny dokument ws. Brexitu
Źródło: East News
d286brd

O 11 rozpoczął się drugi dzień szczytu w Brukseli. Przywódcy UE przyjęli konkluzje ws. umowy brexitowej. Poinformował o tym Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Teresa May powiedziała o "dużych postępach", które zostały poczynione.

W czwartek przywódcy unijni wysłuchali krótkiego wystąpienia premier Wielkiej Brytanii odnośnie Brexitu. Jeszcze w piątek rano Theresa May zaznaczyła, że należy przyspieszyć negocjacje w sprawie brexitu. Podkreśliła, że istotne jest utrzymanie ścisłej współpracy z UE, m.in. w zakresie bezpieczeństwa. - Chcemy zintensyfikować i przyspieszyć negocjacje. Życzyłabym sobie podobnej woli ze strony Komisji Europejskiej i UE - mówiła May.

d286brd

Już w piątek przed południem Tusk informował o porozumieniu na Twitterze.

Głównym punktem szczytu była polityka migracyjna

Donald Tusk poinformował o porozumieniu przywódców krajów Unii Europejskiej w sprawie wniosków ze szczytu. Rozmowy trwały niemal dziewięć godzin. Głównym tematem szczytu, który odbył się w Brukseli, była unijna polityka migracyjna.

"Liderzy 28-krajów porozumieli się na unijnym szczycie ws. wniosków ze szczytu, w tym migracji" - napisał na Twitterze szef RE Donald Tusk. Cykliczny szczyt Rady Europejskiej, który w czwartek rozpoczął się w Brukseli kończy etap sporu o kształt polityki migracyjnej Wspólnoty.

d286brd

Donald Tusk naciskał na rezygnację z projektu, który swego czasu był sztandarowym pomysłem Unii na rozwiązanie problemu z migrantami. Chodzi o mechanizm relokacji uchodźców. Przywódcy państw zgodzili się, by był on dobrowolny.

Zobacz także: Pierwszy dzień wakacji. Sprawdzamy jak Polacy wypoczywają nad Bałtykiem

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d286brd

Podziel się opinią

Share
d286brd
d286brd
Więcej tematów