Trwa ładowanie...
d2z2gce

Donald Tusk opublikował wyjątkowe zdjęcie. Napisał o swojej mamie

Odkąd Donald Tusk założył konto na Instagramie, obserwuje go ponad 42 tys. internautów. Coraz częściej były premier publikuje zdjęcia. Dziś jest ku temu szczególna okazja - Dzień Matki. "Najlepsza Mama na świecie" - napisał Tusk pod zdjęciem z dzieciństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk opublikował zdjęcie z dzieciństwa
Donald Tusk opublikował zdjęcie z dzieciństwa (Instagram.com)
d2z2gce

Donald Tusk założył konto na Instagramie w dniu swoich 61. urodzin. Wtedy jako pierwsze zdjęcie zamieścił siebie jako kilkuletniego chłopca siedzącego na słynnym sopockim molo.

Dzisiaj wszystkie mamy mają swoje święto. Dlatego dziś również pokazał zdjęcie sprzed lat - tym razem ze swoją mamą. "Najlepsza Mama na świecie" - napisał pod fotografią. Pojawiły się pytania, kim jest dziewczynka, którą widać na zdjęciu. "Moja siostra Sonia" napisał Tusk.

Mama Donalda Tuska Ewa (z domu Dawidowska) zmarła w kwietniu 2009 roku. Tuska z matką łączyła szczególnie silna więź. W wywiadach mówił, że matka była i jest jak niebo.

d2z2gce

Życzenia z okazji Dnia Matki

Nie tylko Donald Tusk uczcił ten wyjątkowy dzień w mediach społecznościowych. Życzenia mamom złożyła Para Prezydencka. "Życzymy wszystkim Mamom, żeby Ich miłość, trud i oddanie przynosiły jak najwięcej satysfakcji. Żeby zawsze więcej było sukcesów, żeby przeważały radości, żeby dominowały jasne strony. Życzymy Paniom szczęścia, bo szczęśliwe i dumne Mamy to szczęśliwa Polska" - czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta.

d2z2gce

Dzień Matki na świecie

26 maja Dzień Matki obchodzimy tylko w Polsce, choć mamy mają swoje święto także w innych krajach. Na przykład w Stanach Zjednoczonych Dzień Matki to święto ruchome, które przypada zawsze w drugą niedzielę maja. W ten sam dzień obchodzi się Dzień Matki w wielu krajach świata, m.in. w Australii i Kanadzie. We Francji Dzień Matki przypada w ostatnią niedzielę maja (ewentualnie w pierwszą niedzielę czerwca, jeśli ostatnia niedziela maja wypada w Zesłanie Ducha Świętego). W Wielkiej Brytanii i Irlandii Dzień Matki połączony jest z wątkiem religijnym - obchodzony jest w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Norwegowie z kolei wybrali chłodniejszy miesiąc na świętowanie Dnia Matki - obchodzą go w drugą niedzielę lutego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kłótnia przed Sejmem. "Nie zgadzam się ze strajkiem podłogowym"

d2z2gce

Podziel się opinią

Share

d2z2gce

d2z2gce
Więcej tematów