x-news/TVN 24
02-02-2016 (06:44)

Donald Trump wykorzystał muzykę Adele. Jest reakcja piosenkarki

• Donald Trump wykorzystywał muzykę Adele w trakcie kampanii prezydenckiej
• Piosenkarka wydała oświadczenie, w którym wyraziła swój sprzeciw wobec takich praktyk
• Rzecznik Adele wyraźnie stwierdził, że piosenkarka nie wyraziła zgody na wykorzystywanie jej muzyki w jakiejkolwiek kampanii politycznej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adele
Adele (AFP)

Adele zwróciła się do Donalda Trumpa, twierdząc, że nie ma pozwolenia na używanie jej piosenek podczas swojej kampanii prezydenckiej. Chodzi o fakt wykorzystania refrenu wielkiego hitu Adele "Rolling In The Deep" tuż przed wystąpieniem Trumpa w ramach kampanii wyborczej. W związku z głosami oburzenia fanów piosenkarki postanowiono wydać specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Rzecznik piosenkarki w rozmowie z "The Independent" powiedział: "Adele nie wyraziła zgody, żeby jej muzyka była wykorzystywana w jakiejkolwiek kampanii politycznej". Oświadczenie Adele pojawiło się po tym, jak jej fani wyrazili swój gniew na wykorzystanie muzyki wokalistki w kampanii Trumpa.

Republikański kandydat na prezydenta USA wykorzystał już wcześniej fragment innej piosenki Adele "Skyfall". Zrobił to po tym, jak wygłosił słynną apokaliptyczną wizję o Ameryce.

Fani Adele na mediach społecznościowych dali wyraz swojej wściekłości. "Wątpię, że poprosił ją o zgodę. Mam nadzieję, że ona [Adele] się sprzeciwi" – brzmi jeden z tweetów. Pojawiły się też podejrzenia, że Trump wykupił od Adele prawa do wykorzystania utworu.

Oświadczeniem swoim Adele przerwała spekulacje w sprawie wykorzystywania jej muzyki na rzecz polityki.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.