Trwa ładowanie...
d2kpyvh

Dobra informacja dla kierowców na Śląsku. Remont DTŚ idzie szybciej, niż planowano

Mamy dobrą informacje dla kierowców podróżujących przez Śląsk. Remont Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach idzie szybciej, niż planowano. Dzięki czemu, newralgiczny punkt zostanie otwarty o kilka miesięcy szybciej.

Share
d2kpyvh

- Na przełomie września i października planujemy otworzyć ruch na ul. Zwycięstwa. Ma to związek z szybciej postępującymi pracami. Następny kawałek, w śródmieściu, zostanie zakończony na wiosnę – mówi Danuta Żak, rzecznik prasowa DTŚ S.A.

Zgodnie z planem budowy, pierwszy etap miał być zakończony dopiero w grudniu, ale dzięki sprzyjającej pogodzie, prace znacząco przyspieszyły.

Centralny odcinek DTŚ w Gliwicach, będzie kolejnym oddanym do użytku po remoncie na ulicy Sienkiewicza. Tam, 19 sierpnia przywrócono ruch na na odcinku od Centrum Onkologii, poprzez rondo do ul. Dubois, którą można dojechać do ul. Śliwki.

W ramach przebudowy tej ulicy wykonano m. in. wiadukt nad budowaną DTŚ oraz nowe rondo co zdecydowanie poprawiło przepustowość i komfort jazdy.

DTŚ łączy Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice. Tym samym jest jedną z najważniejszych dróg w konurbacji śląskiej.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2kpyvh

Podziel się opinią

Share
d2kpyvh
d2kpyvh
Więcej tematów