Trwa ładowanie...
d2ubd3d

Do pomocy po nawałnicach zaangażowano blisko 400 żołnierzy

Blisko 400 żołnierzy i wojskowych strażaków zaangażowano do pomocy w likwidowaniu skutków nawałnic - wynika z danych dostarczonych przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzję o wydzieleniu żołnierzy oraz sprzętu wojskowego do pomocy w likwidowaniu skutków nawałnic wydał szef MON
Decyzję o wydzieleniu żołnierzy oraz sprzętu wojskowego do pomocy w likwidowaniu skutków nawałnic wydał szef MON (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d2ubd3d

Resort obrony poinformował w komunikacie, że minister Antoni Macierewicz, na wniosek wojewody pomorskiego, wydał decyzję o wydzieleniu żołnierzy oraz sprzętu wojskowego do pomocy w likwidowaniu skutków nawałnic. Do pomocy zaangażowano blisko 400 żołnierzy i wojskowych strażaków. W terenie także 190 jednostek sprzętu.

W woj. pomorskim zaangażowanych jest 262 żołnierzy i 132 jednostki sprzętu ze Zgrupowania Chojnice oraz 30 żołnierzy i 7 jednostek sprzętu ze Zgrupowania Szubin.

d2ubd3d

W woj. kujawsko-pomorskim jest 57 żołnierzy i 48 jednostki sprzętu ze Zgrupowania Bydgoszcz.

Resort poinformował również, że pomocy mieszkańcom w gminie Dziemiany udzielają 3 zastępy Wojskowej Straży Pożarnej.

W odwodzie pozostaje 34 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej i 19 pojazdów. Wojsko przekaże także do dyspozycji wozy strażackie, sprzęt i odzież.

Jak podaje MON, dodatkowa pomoc będzie uruchomiona od 21 sierpnia, po rozpoznaniu zapytań z 25 gmin.

"Na tygodniowy zorganizowany wypoczynek w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym w Zakopanem od 25 sierpnia do 1 września MON zaprosiło 50 dzieci z gminy Czersk ze sołectwa Rytel. We wrześniu zorganizowany zostanie turnus wypoczynkowy dla 30 seniorów w Wojskowym Ośrodku Wypoczynkowym w Juracie" - czytamy w komunikacie.

d2ubd3d

Tak wyglądała droga w okolicach wsi Rytel

W wyniku nawałnic, które przeszły nad Polską pod koniec ubiegłego tygodnia, zginęło sześć osób, a 55 zostało rannych, w tym 16 strażaków. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z ponad 4,5 tys. budynków, z czego ponad 3,5 tys. to budynki mieszkalne.

d2ubd3d

Podziel się opinią

Share

d2ubd3d

d2ubd3d
Więcej tematów