Trwa ładowanie...
d3nbzh0

Do gdyńskiego portu wpłynie niemiecka łódź podwodna

Niemiecki okręt podwodny wpłynie w piątek od gdyńskiego portu. Marynarze wezmą udział w konferencji naukowej poświęconej wykorzystaniu tego typu okrętów. Jednostka pozostanie w Polsce do poniedziałku. Nie będzie udostępniana zwiedzającym.
Share
Do gdyńskiego portu wpłynie niemiecka łódź podwodna
Źródło: Materiały prasowe
d3nbzh0

- Po oficjalnym powitaniu delegacja niemiecka weźmie udział w odbywającym się w Akademii Marynarki Wojennej seminarium naukowym "Konstrukcja, wyposażenie oraz doświadczenia z użytkowania konwencjonalnych okrętów podwodnych typu 212A i 214". Uczestnicy spotkania będą mieli także sposobność zapoznania się z możliwościami symulatora używanego w niemieckiej flocie do szkoleń załóg okrętów podwodnych - mówi kmdr ppor. Radosław Pioch, rzecznik prasowy 3. Flotylli Okrętów.

To już trzecia edycja warsztatów seminaryjnych poświęconych konstrukcjom nowoczesnych okrętów podwodnych o napędzie konwencjonalnym. We wcześniejszych spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele sił morskich Francji i Szwecji. Wizyta niemieckich marynarzy potrwa do poniedziałku, 23 listopada.

- Rocznie okręty, samoloty i śmigłowce Marynarki Wojennej RP i Bundesmarine uczestniczą w kilkunastu ćwiczeniach dwu- i wielostronnych, zarówno w ramach NATO, jak i pod auspicjami "Partnerstwa dla Pokoju". Pierwszymi manewrami, w jakich polskie okręty uczestniczyły tuż po wstąpieniu do Sojuszu Północnoatlantyckiego było polsko-niemieckie ćwiczenie lekkich nawodnych sił uderzeniowych, które odbyło się w marcu 1999 roku w rejonie Rugii - dodaje Pioch.

d3nbzh0

To kolejna tego typu wizyta w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na początku października gdyński port był wizytowany przez trzy chińskie okręty wojenne. Od trzech lat ministrowie obrony Chin i Polski, co roku składają wzajemne wizyty. To efekt zawartego w 2011 roku partnerstwa strategicznego między oboma krajami.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3nbzh0

Podziel się opinią

Share
d3nbzh0
d3nbzh0
Więcej tematów