Trwa ładowanie...
d8m70ca

Do gdańskiego garnizonu dołączył nowy strażnik. To czteromiesięczny Marley

• Gdańscy strażnicy mają nowego psa
• Zander: od września będzie mógł uczestniczyć w zajęciach z dziećmi
• Będzie brał udział w realizacji programu "Postępowanie ze zwierzętami"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do gdańskiego garnizonu dołączył nowy strażnik. To czteromiesięczny Marley
(Straż Miejska w Gdańsku)
d8m70ca

Gdańska straż miejska wzbogaciła się o nowego strażnika. Jest to czteromiesięczny golden retriever o wdzięcznym imieniu Marley. Będzie on wykorzystywany do realizacji programu edukacyjnego "Postępowanie ze zwierzętami". W jego ramach najmłodsi mieszkańcy miasta uczą się zasad bezpiecznego zachowania w kontaktach ze zwierzętami, szacunku dla nich oraz odpowiedzialności. Strażnicy informują dzieci, jak ustrzec się ataku czworonoga, dlaczego nie wolno go drażnić i dręczyć.

- Mamy nadzieję, że pies już od września będzie mógł uczestniczyć w zajęciach z dziećmi. Wszystko zależy jednak od przebiegu szkoleń, które powinny rozpocząć się w czerwcu - mówi starszy specjalista Żaneta Zander, opiekunka i przewodniczka Marleya. Psiak jest przeuroczy, lubi ludzi. Wydaje się, że ma bardzo zrównoważony charakter, co w przypadku zajęć profilaktycznych jest bardzo ważne - dodaje.

Mundurowi z Referatu Profilaktyki zapoznają dzieci z historią przyjaźni człowieka i psa, rozmawiają też z nimi o bezpańskich zwierzętach. Oprócz tego przedstawiają korzyści i obowiązki wynikające z posiadania czworonoga, mówiąc między innymi o obowiązku sprzątania po swoim pupilu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d8m70ca

Podziel się opinią

Share

d8m70ca

d8m70ca
Więcej tematów