Długość negocjacji ws. przewozów zależy od Rosjan

• Negocjacje w sprawie drogowych przewozów towarowych pomiędzy Polską a Rosją mogą potrwać jeszcze długo
• Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury przyznał, że teraz wszystko zależy od strony rosyjskiej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Długość negocjacji ws. przewozów zależy od Rosjan
(Fotolia)

Reprezentant polskiej strony w negocjacjach z Rosjanami ocenił, że teraz wszystko zależy od ich postawy i odpowiedzi na przesłany protokół z piątkowych negocjacji. - Jeżeli okaże się, że do tego protokółu jest duża liczba zastrzeżeń i de facto niemal od nowa musimy rozpoczynać nasze rozmowy to obawiam się, że jeszcze trochę to potrwa - powiedział dziennikarzom Jerzy Szmit po poniedziałkowym spotkaniu z polskimi przewoźnikami w Grabanowie koło Białej Podlaskiej.

Wiceminister Jerzy Szmit zapewnił, że piątkowe rozmowy w zasadniczy sposób popchnęły rozmowy do przodu. Wyjaśnił, że uzgodniono zasady na jakich będzie odbywał się transport oraz to, że strona rosyjska do końca marca zmodyfikuje swoje przepisy wewnętrzne prowadzone w ostatnich miesiącach. Do uzgodnienia pozostały jeszcze ilość wzajemnych pozwoleń na transport oraz zasady prowadzenia działalności przewozowej w okresie przejściowym, czyli do końca marca.

Rosja od lutego wstrzymała wydawanie pozwoleń na przewóz dla polskich ciężarówek, Polska odpowiedziała tym samym. Dla Polski ta sytuacja oznacza perturbacje dla dwóch i pół tysiąca firm, które obsługiwały ten rynek. Ale trudności mają również przewoźnicy rosyjscy. Po zamknięciu tranzytu przez Ukrainę i Turcję stracili oni jedyny szlak towarowy z Europy Zachodniej do Rosji.

Zobacz także: Fiasko polsko-rosyjskich negocjacji

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.