Trwa ładowanie...

Diamentowy Laur dla Władysława Bartoszewskiego

Po raz piętnasty wręczono w Katowicach Laury Umiejętności i Kompetencji. Diamentowy Laur przyznano prof. Władysławowi Bartoszewskiemu.

Share
Diamentowy Laur dla Władysława BartoszewskiegoŹródło: AFP
d3735rp

Laury Umiejętności i Kompetencji są przyznawane przez środowiska gospodarcze i samorządowe województwa śląskiego i Opolszczyzny.

Laureatem najwyższego wyróżnienia - Diamentowego Lauru Umiejętności i Kompetencji został profesor Władysław Bartoszewski.

Prof. Bartoszewski powiedział, odnosząc się do nazwy nagrody, iż kwestia wzorców moralnych i autorytetów jest dzisiaj i będzie w najbliższej przyszłości sporym problemem dla naszej społeczności. Zdaniem Bartoszewskiego - wybór dróg, jakimi będziemy podążać oraz wartości, jakimi będziemy się kierować to podstawowa sprawa, z jaką Polska zmierzy się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat.

d3735rp

Prof. Władysław Bartoszewski przypomniał, że jego pierwsze kontakty ze Ślązakami miały miejsce w obozie Auschwitz. Do kolejnych doszło tuż po wojnie. Bartoszewski poznał Ślązaków przeniesionych do Ministerstwa Bezpieczeństwa w Warszawie. Pomimo szykan ze strony PRL-owskich służb - profesor Bartoszewski wspomina swoich śląskich współwięźniów z wielką sympatią.

Laury to nie tylko nagrody - powiedział Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Jego zdaniem, celem całego przedsięwzięcia jest prezentowanie postaw, które mogą być punktem odniesienia dla osób poszukujących autorytetów. Zdaniem Donocika - osoby uhonorowane Laurami to "pionierzy zmian, do których doszło w Polsce w latach 90 - tych". Jak dodał prezes Regionalnej Izby Gospodarczej - tego typu ludzie promują śląski region w kraju i na świecie.

W tym roku Laurami nagrodzono łącznie ponad 50 osób, firm i instytucji. W całej historii nagród wręczono 328 złotych laurów, 97 platynowych laurów i 19 Diamentowych. (mam)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3735rp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3735rp
d3735rp
Więcej tematów