Trwa ładowanie...

Debata na temat przyszłości miasta. Przyjdź na spotkanie i wyraź swoją opinię

• W Krakowie odbędzie się debata prezydencka o przyszłości miasta • Będzie to pierwsza tego typu inicjatywa • Spotkanie odbędzie się we wtorek, o godzinie 18:00, w Pałacu Krzysztofory
Share
Debata na temat przyszłości miasta. Przyjdź na spotkanie i wyraź swoją opinię
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d1381ft

W Krakowie po raz pierwszy odbędzie się debata prezydencka na temat architektonicznej przyszłości miasta. Spotkanie będzie podzielone na trzy segmenty, dotyczące: reklam i szyldów, grodzenia nowych osiedli mieszkaniowych oraz identyfikacji wizualnej i mebli miejskich.

- Każdy z zaproszonych dziennikarzy będzie miał możliwość zadania dwóch pytań w każdej turze (w sumie sześć podczas całej debaty), zaś w podsumowaniu debaty głos zostanie oddany mieszkańcom, którzy zasiądą na sali konferencyjnej MHK. Konstruktywne wnioski płynące z dialogu między zainteresowanymi stronami zostaną wzięte pod uwagę w przygotowaniu ostatecznej formy uchwały krajobrazowej - informuje Elżbieta Wiejaczka z Fundacji Aktywnych Obywateli.

Prace są efektem przyjętej przez poprzedni Sejm ustawy krajobrazowej, która daje gminom możliwość uregulowania statusu reklamy zewnętrznej i innych elementów wpływających na kształt oraz estetykę krajobrazu. Gminy mogą na jej podstawie określać liczbę i wielkość powierzchni reklamowych, wyznaczać ich ramy estetyczne czy ograniczać możliwość grodzenia powstającej zabudowy.

d1381ft

Zaplanowana na 7 czerwca debata prezydencka to szansa na spotkanie wszystkich stron zainteresowanych wprowadzeniem uchwały krajobrazowej. Przy prezydialnym stole spotkają się dziennikarze, prezydent Krakowa, Elżbieta Koterba oraz oczywiście mieszkańcy.

Spotkanie odbędzie się w Pałacu Krzysztofory, w sali Miedzianej, o godz. 18.00.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1381ft

Podziel się opinią

Share
d1381ft
d1381ft
Więcej tematów