Trwa ładowanie...

Dalsze poszukiwania radioaktywnego urządzenia. Jest nagroda dla znalazcy Grammamatu z Irydem

Nadal trwają poszukiwania radioaktywnego urządzenia, które zaginęło w ubiegłym tygodniu w Zabrzu. Po zaawansowanej akcji poszukiwawczej, właściciel defektoskopu zawierający promieniotwórczy Iryd, zwrócił się o pomoc do mediów.

Share
Dalsze poszukiwania radioaktywnego urządzenia. Jest nagroda dla znalazcy Grammamatu z Irydem
Źródło: policja.pl
d194h7e

- Mając na uwadze zdarzenie z dnia 15 lipca 2015 roku, w wyniku którego doszło do utraty defektoskopu Gammamat TIF, wyznaczam nagrodę dla znalazcy tego urządzenia w wysokości 5 tys. zł. W tej sprawie proszę o kontakt na numer alarmowy policji 997 lub 112 - przekazał właściciel firmy.

Jak poinformował Wirtualną Polskę oficer prasowy zabrzańskiej policji, urządzenie służy do wykonywania badań radiograficznych i wykorzystywane było podczas prac realizowanych przy budowie ciepłociągu przy ulicy Reymonta w Zabrzu.

- Po zakończeniu pracownicy firmy pojechali do sąsiednich Gliwic. Tam zorientowali się, że wśród urządzeń brakuje im wspomnianego Gammamatu. Szybko wrócili do Zabrza, jednak jak się okazało, urządzenia już tam nie było. Jak wynika z uzyskanych informacji, przyrząd waży około 16 kg i ma wymiary: długość - 20 cm, wysokość - 15 cm i szerokość - 10 cm - mówią śledczy.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d194h7e

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d194h7e
d194h7e
Więcej tematów