Trwa ładowanie...
d42u00x

Dalsze poszukiwania radioaktywnego urządzenia. Jest nagroda dla znalazcy Grammamatu z Irydem

Nadal trwają poszukiwania radioaktywnego urządzenia, które zaginęło w ubiegłym tygodniu w Zabrzu. Po zaawansowanej akcji poszukiwawczej, właściciel defektoskopu zawierający promieniotwórczy Iryd, zwrócił się o pomoc do mediów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dalsze poszukiwania radioaktywnego urządzenia. Jest nagroda dla znalazcy Grammamatu z Irydem
(policja.pl)
d42u00x

- Mając na uwadze zdarzenie z dnia 15 lipca 2015 roku, w wyniku którego doszło do utraty defektoskopu Gammamat TIF, wyznaczam nagrodę dla znalazcy tego urządzenia w wysokości 5 tys. zł. W tej sprawie proszę o kontakt na numer alarmowy policji 997 lub 112 - przekazał właściciel firmy.

Jak poinformował Wirtualną Polskę oficer prasowy zabrzańskiej policji, urządzenie służy do wykonywania badań radiograficznych i wykorzystywane było podczas prac realizowanych przy budowie ciepłociągu przy ulicy Reymonta w Zabrzu.

- Po zakończeniu pracownicy firmy pojechali do sąsiednich Gliwic. Tam zorientowali się, że wśród urządzeń brakuje im wspomnianego Gammamatu. Szybko wrócili do Zabrza, jednak jak się okazało, urządzenia już tam nie było. Jak wynika z uzyskanych informacji, przyrząd waży około 16 kg i ma wymiary: długość - 20 cm, wysokość - 15 cm i szerokość - 10 cm - mówią śledczy.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d42u00x

Podziel się opinią

Share
d42u00x
d42u00x
Więcej tematów