Trwa ładowanie...
d4265pb

Daleki Wschód w samym sercu Katowic. Niezwykły festiwal na Śląsku

Na Uniwersytecie Śląskim, katowickim Rynku oraz w Spodku do końca tygodnia odbywają się Dni Wchodu. W tym czasie możemy nauczyć się czytać, pisać, także zasmakować dań dalekiej Azji. Na koniec imprezy zaplanowano wielką galę sztuk walki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Daleki Wschód w samym sercu Katowic. Niezwykły festiwal na Śląsku
(only1fight)
d4265pb

Od 25 do 29 maja 2015 r. w Katowicach odbywać będzie się „Tydzień Kultury Wschodu z Katowic do Pekinu”. W ramach inauguracji w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego, zaplanowano wykład popularyzujący wiedzę o Chinach, pokaz kaligrafii oraz możliwość zapisania swojego imienia w języku chińskim, japońskim oraz koreańskim.

Na deptaku przed UŚ zobaczymy pokaz walk, a w salach uniwersyteckich odbędą się lekcje języka chińskiego i koreańskiego, które będą prowadzone przez studentów i wykładowców - zgłoszenia należy wysyłać na adres tydzienkultur@gmail.com.

Poza warsztatami, prowadzone będą również wykłady na temat kultury i savoire-vivre na Dalekim Wschodzie oraz cykl spotkań kulinarnych, by przybliżyć odległe smaki.

Tydzień Kultury Wschodu zakończy się galą sportów walki w Spodku. 29 maja jedenaście tysięcy widzów będzie mogło podziwiać zmagania najlepszych zawodników sanda, muay thai, K1 i MMA.

Poniżej szczegółowy plan imprezy:

http://www.only1fight.com/pliki/program%20tydzie%C5%84%20kultury%20wschodu.pdf

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4265pb

Podziel się opinią

Share
d4265pb
d4265pb
Więcej tematów