RegionalneTrójmiastoCzynna napaść na policjanta i posiadanie narkotyków. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia

Czynna napaść na policjanta i posiadanie narkotyków. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia

Czynna napaść na policjanta i posiadanie narkotyków. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia
Źródło zdjęć: © WP | Tomasz Gdaniec
Tomasz Gdaniec
22.10.2015 09:50, aktualizacja: 27.10.2015 12:27

Patrol policji został zaatakowanych przez dwóch mieszkańców Sopotu. Najpierw jeden z mężczyzn chciał połknąć woreczek z narkotykami, a następnie pobić mundurowego. Za napaść na funkcjonariusza grozi do 10 lat więzienia.

- Podczas patrolowania ulicy Wejherowskiej w Sopocie policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy głośno się zachowywali, byli wulgarni i krzyczeli czym zwracali na siebie uwagę otoczenia. Funkcjonariusze natychmiast zainterweniowali wobec tych mężczyzn. Jeden z nich na widok idących w jego kierunku policjantów włożył do ust woreczek foliowy z białym proszkiem i próbował go połknąć - relacjonuje Karina Kamińska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

O niepowodzeniu tej próby zdecydowała natychmiastowa reakcja policjantów. Woreczek, który wyciągnięto z ust mężczyzny zawierał, jak się później okazało, narkotyki. Mimo zajścia obaj zatrzymani mężczyźni nadal zachowywali się agresywnie, nie realizując poleceń funkcjonariuszy. Nagle 38-latek rzucił się na jednego z policjantów. Po chwili dołączył do niego drugi z mężczyzn.

Obydwaj napastnicy zostali szybko spacyfikowani. Trafili na komendę, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące czynnej napaści oraz próby wywierania przemocą wpływu na czynności służbowe policjantów. Prokurator zdecydował się zastosować wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego.

- Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za wywieranie przemocą wpływu na przeprowadzane przez policjantów czynności grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto 38-latek może również odpowiedzieć za posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności - dodaje Kamińska.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że do najpopularniejszych narkotyków należy marihuana, amfetamina oraz kokaina. W latach 2010-2013 zarekwirowano łącznie 7,4 tony tego typu środków. Tylko w ubiegłym roku straż graniczna ujawniła przemyt ponad 312 kilogramów narkotyków o łącznej wartości ponad 12,5 mln złotych.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także