Trwa ładowanie...
d2bts6i

Czy Kraków jest bezpieczny? Ankieterzy zapytają mieszkańców

W Krakowie rozpoczęły się badania prowadzone wśród mieszkańców na temat poczucia bezpieczeństwa. Ankieterzy będą przepytywać krakowian do 19 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy Kraków jest bezpieczny? Ankieterzy zapytają mieszkańców
(WP, Fot: Robert Kulig)
d2bts6i

Akcja polega na telefonicznym kontakcie z mieszkańcami wszystkich dzielnic. Ankieterzy, w rozmowie zadadzą pytania odnoszące się do poczucia bezpieczeństwa w mieście.

Po sporządzeniu raportu, zostanie przedstawiony obraz opinii społecznej, a także rekomendacje i sposób poprawy sytuacji.

Projekt jest realizowany we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i ma kluczowe znaczenie dla poznania realnej sytuacji, dlatego urzędnicy proszą, by nie odrzucać takiej rozmowy.

d2bts6i

Podobne badania były już przeprowadzane w IX dzielnicy. Mieszkańcy Podgórza uznali, że Łagiewniki - Borek Fałęcki jest stosunkowo niebezpiecznym punktem na mapie i czują zaniepokojenie w swoim mieście (28,9 proc. oceniło go negatywnie) - podobnie jak respondenci z dzielnic Prokocim-Bieżanów, Wzgórz Krzesławickich i Mistrzejowic.

To właśnie o tych dzielnicach pisaliśmy po informacjach przesłanych do redakcji Wirtualnej Polski. Mieszkańcy okolicy Łagiewnik, skarżyli się na brak patroli policji i straży miejskiej. Prowadzone obecnie badanie ma m.in. wyeliminować "czarne dziury" na krakowskiej mapie.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2bts6i

Podziel się opinią

Share
d2bts6i
d2bts6i
Więcej tematów