Trwa ładowanie...
da6g14a

Czy będzie kładka na krakowskim Żabińcu? Rajcowie i mieszkańcy walczą z PKP

Od wielu lat mieszkańcy krakowskiego Żabińca narażają życie, by skrócić drogę do domu. Wszystko dlatego, że w okolicy nie ma bezpiecznego przejścia dla pieszych. Czy jest szansa na kładkę?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy będzie kładka na krakowskim Żabińcu? Rajcowie i mieszkańcy walczą z PKP
(Fotolia, Fot: seqoya)
da6g14a

Problemem jest czas, który mieszkańcy chcą zaoszczędzić w drodze na przystanek, do szkoły czy pracy. Różnica pomiędzy bezpieczną alternatywą, a przejściem przez kolejowy wiadukt to ok. 20 minut. Niestety, przejście na skróty wiąże się z pokonaniem trakcji kolejowej, po której jeżdżą pociągi - w tym Pendolino, które jest dużo szybsze i zdecydowanie bardziej wyciszone, niż inne składy.

Dlatego mieszkańcy, obawiając się o własne życie, złożyli do PKP podanie z prośbą o budowę bezpiecznej kładki dla pieszych. Tutaj pojawił się problem, ponieważ nie można budować takich konstrukcji nad krzyżującymi się szlakami komunikacyjnymi, a tak właśnie jest w okolicy Uniwersytetu Rolniczego.

Mieszkańcy Żabińca o pomoc poprosili włodarzy miejskich, by wsparli ich w boju o bezpieczne przejście. Rajcowie nawet uchwalili rezolucję w sprawie kładki – co ważne, jednomyślnie. A zastępca prezydenta, Tadeusz Trzmiel, bezpośrednio zwrócił się do PKP z prośbą o interwencję.

Jeśli PKP przychyli się do postulatów krakowian, będzie można wybudować przejście niezagrażające życiu okolicznych mieszkańców.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

da6g14a

Podziel się opinią

Share
da6g14a
da6g14a
Więcej tematów