Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Człuchów: Bal Świętych jako odpowiedź na Halloween

Dzisiaj po południu w Człuchowie (woj. pomorskie) odbędzie się Bal Świętych. Wydarzenie jest katolicką odpowiedzią na świecką tradycję organizowania Halloween. "Chcemy pokazać, że świętość może dotyczyć każdego z nas" – powiedział organizator, ks. Krystian Feddek dla Radia Gdańsk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Człuchów: Bal Świętych jako odpowiedź na amerykańskie Halloween
Człuchów: Bal Świętych jako odpowiedź na amerykańskie Halloween (East News)

Bal Świętych w Człuchowie rozpocznie się dzisiaj o godz. 16.30 na człuchowskim Rynku. „Wydarzenie jest organizowane przede wszystkim z myślą o młodych ludziach. W przeddzień Wszystkich Świętych, chcemy pokazać, że świętość dotyczyć może każdego z nas” – mówi ksiądz Krystian Feddek, organizator wydarzenia w rozmowie z Radiem Gdańsk.

Uczestnicy przebrani za biblijne postacie, przejdą z Rynku do hali sportowej przy ulicy Szkolnej, gdzie będzie trwała dalsza zabawa. W programie imprezy m.in. koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołu Trzecia Godzina Dnia. Będą też słodycze z cytatami biblijnymi i zupa dyniowa – zapowiadają organizatorzy.

„Przez kolejny bal chcemy odnajdywać wzorce świętych. Chcemy oddawać się opiece naszych patronów. To okazja do tego, aby przechodząc w korowodzie świętych przez Człuchów, pokazywać, że nam na świętości zależy i ta świętość wcale nie jest nudna, ale radosna, ciekawa i interesująca" – dodaje ks. Feddek.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów