Trwa ładowanie...
d4dz8lr

Czas na wielkie zmiany w centrum Katowic. Rusza remont ulicy Stawowej

Ulica Stawowa w Katowicach zmieni się po wielu latach wstydu. Jej okolica do tej pory była znana m.in. z chaosu komunikacyjnego, knajp z szybkim jedzeniem oraz pijaków zaspakajających swoje potrzeby fizjologiczne. Po metamorfozie ulica ma się stać reprezentatywnym deptakiem.

Share
d4dz8lr

Od wtorku zmienia się organizacja ruchu w centrum Katowic. W związku z przebudową ulicy Stawowej w okolicy ul. Mickiewicza i Słowackiego, zlikwidowane zostaną przystanki autobusowe dla podróżnych z Bytomia, Gliwic i Tarnowskich Gór. Pasażerowie będą musieli przejść na ulicę Piotra Skargi, wzdłuż placu budowy. A zgodnie z planem inwestycji, pojazdy komunikacji zbiorowej, już nigdy nie będą odjeżdżały z remontowanego placu.

Po wschodniej stronie zostaną budki handlowe, tam też będzie zlokalizowane tymczasowe przejście z dworca PKP do autobusowego.

Jeśli wszystkie prace pójdą zgodnie z planem, już w październiku teren znany z siedliska patologii, stanie się prestiżowym placem miejskim – dziurawy asfalt zamieni się w granitowe płyty, a okoliczne lokale gastronomiczne, mają przejść jakościową przemianę.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4dz8lr

Podziel się opinią

Share
d4dz8lr
d4dz8lr
Więcej tematów