Trwa ładowanie...

Cyclaid wycofany ze sprzedaży. Producent pomylił leki w opakowaniu

Uwaga osoby po przeszczepie. Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymuje sprzedaż leku Cyclaid. Powód? Pomylono opakowania i dawki lekarstwa są źle opisane. A to może zaszkodzić w kuracji po przeszczepie.

Cyclaid wycofany ze sprzedaży. Producent pomylił leki w opakowaniuŹródło: PAP, fot: PAP/Wojciech Pacewicz
dwjb1zp
dwjb1zp

Cyclaid to stosunkowo popularny lek, który podaje się po przeszczepach narządów lub szpiku kostnego. A więc w bardzo ciężkich schorzeniach. Poza tym stosują go też osoby cierpiące na łuszczycę, choroby nerek czy zapalenie stawów. Lekarze przepisują go czasami także w przypadku chorób skórnych.

W piątek Główny Inspektor Farmaceutyczny dostał zgłoszenie, że produkt nie spełnia wymagań jakościowych. Cyclaid zapakowano w opakowanie z napisem o dawce 100 mg, ale w środku znajduje się już słabsza wersja leku. W pudełko włożono bowiem blistry z 50 mg substancji czynnej. Chodzi o serię o numerze 910233. Jak poinformował Wirtualną Polskę przedstawiciel jego dystrybutora, błąd stwierdzono tylko w odniesieniu do jednego opakowania. Zwrócić uwagę miała na to pracownik apteki. Sprawa jest wyjaśniana.

Jak podkreślono na razie nikt nie wycofuje całkowicie obrotu lekiem (nie trzeba więc oddawać go do apteki), została natomiast wstrzymana jego sprzedaż.

dwjb1zp

Jak dodaje GIF, decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Producent leku zobowiązany został też do wstrzymania i wycofania z obrotu leku. Podmiotem odpowiedzialnym za Cyclaid w Polsce jest firma Apotex Europe.

Ile kosztują leki po przeszczepie?

dwjb1zp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwjb1zp
Więcej tematów