Trwa ładowanie...
d337391

Cukiernia nie chciała napisać "wesołych świąt” na torcie. Ze względów religijnych

Firma przeprosiła klienta, ale zdania na temat życzeń nie zmieniła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cukiernia nie chciała napisać "wesołych świąt” na torcie. Ze względów religijnych
(flickr.com, Fot: Yutaka Seki)
d337391

Do cukierni Chocolicous Indonesia zgłosił się klient z prośbą o ciasto. Pochodzący z Węgier Arnold Serestyen poprosił, żeby na szczycie pojawił się napis "wesołych świąt”. Po czasie musiał anulować zamówienie, bo sklep zapowiedział, że nie dostarczy świątecznych życzeń.

*Po udostępnieniu korespondencji w mediach społecznościowych cukiernia przeprosiła. *Przedstawiciele firmy wyrażali żal z powodu sytuacji, ale tłumaczyli, że ich zasady religijne nie pozwalają na przygotowanie takiego ciasta. Dodali, że klienci mogą odwiedzić cukiernię i napisać życzenia własnoręcznie.

Pod postem cukierni rozgorzała dyskusja. Według niektórych z komentatorów, cukiernia wprowadza rasistowskie zasady i pracują w niej fanatycy religijni - podaje Jakarta Post. Sam Węgier oświadczył, że nie ma problemu z odmową ponieważ nie była ona obraźliwa, a ich ciasta wciąż uważa za wspaniałe.

d337391

Piekarnia naruszyła prawa kupującego. Tak uważa Fundacja Konsumentów YLKI. Ich zdaniem firma nie potraktowała klienta uczciwie. Padł on ofiarą dyskryminacji. W zeszłym roku Rada Ulemów zakazała muzułmanom w Indonezji używania atrybutów bożonarodzeniowych. Dodali jednak, że życząc chrześcijanom "wesołych świąt” nie robią nic sprzecznego z islamem.

Zobacz także: Fakty i mity o pieczywie z ciasta mrożonego

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d337391

Podziel się opinią

Share
d337391
d337391
Więcej tematów