Trwa ładowanie...
d33c6qy

Co z wrakiem tupolewa? Takiej odpowiedzi dziennikarka się nie spodziewała

Antoni Macierewicz ma już dość pytań o wrak tupolewa? Minister obrony narodowej ostro zareagował, gdy dziennikarka zapytała go, czy maszynę uda się sprowadzić do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz twierdził, że nie powinno być problemu ze zwrotem wraku
Antoni Macierewicz twierdził, że nie powinno być problemu ze zwrotem wraku (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d33c6qy

Jak zapowiadał wcześneij Antoni Macierewicz, podmisja smoleńska wiosną opublikuje raport ze swoich badań. Antoni Macierewicz zapewnił, że poznamy zarówno przebieg wydarzeń, jak i "bezpośrednią, techniczną przyczynę tragedii".

Szef MON w rozmowie z "Rzeczpospolitą" powiedział, że podkomisja dokonała "rekonstrukcji Tu-154 (w tym lewego skrzydła i centropłatu)" oraz zostały przeprowadzone "symulacje katastrofy".

Macierewicz przyznał jednak, że Polska raczej nie odzyska do tego czasu wraku samolotu. I najwyraźniej dość ma już pytań od dziennikarzy.

d33c6qy

Zobacz: Najbardziej kontrowersyjne teorie dotyczące katastrofy smoleńskiej

Gdy reporterka "Faktów" TVN zadała mu pytanie, czemu wciąż nie udało się sprowadzić maszyny, szef MON stracił cierpliwość.

- A pani się udało? - odparł.

d33c6qy

Dziennikarka tłumaczy, że przecież on jest szefem MON i "obiecał w kampanii, że zostanie to zrobione". - Naprawdę? Słyszała pani? - odpowiedział Macierewicz.

Przypomnijmy, że w 2013 roku wówczas jeszcze poseł Antoni Macierewicz przekonywał, że "jeśli rząd polski postawi tę kwestię, nie powinno być problemu ze zwrotem wraku”.

Zobacz także: Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć

d33c6qy

Podziel się opinią

Share
d33c6qy
d33c6qy
Więcej tematów