Trwa ładowanie...
dcwc6ue

Co robić w weekend w Krakowie? Imprezowy kalendarz

Kolejny wiosenny weekend to kolejne gorące wydarzenia w krakowskich klubach. Sprawdź, gdzie warto przejść się w najbliższe dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co robić w weekend w Krakowie? Imprezowy kalendarz
(Fotolia)
dcwc6ue

Piątek wypada zacząć z wysokiego C. Ciekawym koncertem będzie Gooral w klubie Fabryka od godziny 20:00. Bielszczanin zaistniał w 2003 roku remiksem „Whola lotta love” Led Zeppelin. Demówka z utworem dostała się w ręce kultowego radia Bis. Ktoś umieścił utwór na liście przebojów. Z tego co pamięta Gooral, utwór zadebiutował na drugim miejscu. Teraz jego przeboje tj: Karczmareczka czy Come on Closer, są doskonale znane i grane na wielu imprezach

Sobotę warto zacząć od zawodów w grze na flipperach. Od południa w pubie Chmiel odbędą się mistrzostwa polski na automatach.

Jeśli nie interesujemy się flipperami, pozostaje Bieg Pamięci. Zawody na dystansie 5 km są najważniejszym świętem trzech oddziałów Muzeum skupionych na Trasie Pamięci. Ul. Pomorska 2, Apteka pod Orłem i Fabryka Emalia Oskara Schindlera – każdy z nich zawiera w sobie opowieści o wojennej przeszłości Krakowa. Ich narracje uzupełniają się wzajemnie i razem pozwalają lepiej zrozumieć, jak wyglądało życie zwykłych ludzi na tle wielkiej historii.

dcwc6ue

Po uzupełnieniu historycznej wiedzy i codziennej porcji endorfin, czas na koncert.

W Klubie Studio – tam od 20:00 zagra Afromental. Doskonale znany z pełnych energii i bardzo uzdolnionych muzyków. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Grupę, jakiej jeszcze w Polsce nie było! Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore’u.

Niedziela będzie na kulturalnie, a wizyta w muzeum to już klasyczna pozycja w naszym kalendarzu. Od godz. 12.00 odbędzie się spotkanie w Galerii Sztuki Polskiej XX wieku z kustoszem MNK Anną Budzałek, która na przykładzie "Gry w klasy" opowie o twórczości Marii Stangret, artystki z kręgu Grupy Krakowskiej, współtwórczyni teatru Cricot 2, autorki tekstów literackich.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dcwc6ue

Podziel się opinią

Share
dcwc6ue
dcwc6ue
Więcej tematów