Trwa ładowanie...
d1vnn4m

Cichy protest restauratorów na ul. Mariackiej w Katowicach. Proboszcz interweniował w UM?

Właściciele lokali gastronomicznych w centrum Katowic postanowili zaprotestować przeciwko niewydaniu zgody na wystawienie letnich ogródków w na ulicy Mariackiej. Decyzja władz miasta ma prawdopodobnie związek z interwencją proboszcza w magistracie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cichy protest restauratorów na ul. Mariackiej w Katowicach. Proboszcz interweniował w UM?
(Wikipedia)
d1vnn4m

Ulica Mariacka jest restauracyjnym sercem miasta. W jednej części, niemalże w każdym lokalu jest punkt gastronomiczny, a na zewnątrz ustawiono letnie ogródki. Jednak punkty położone bliżej Bazyliki Mariackiej, nie mogą mieć wystawionych parasoli i stolików.

- Ma to związek z interwencją proboszcza Suchonia. Przyszedł do magistratu i wymusił zmianę decyzji na urzędnikach. Mimo że prawnie nie ma takiej możliwość. W ubiegłym roku też nie miał z tym problemu - mówi Wirtualnej Polsce jeden z restauratorów.

Podobne zdanie w tej sprawie ma Samorządowe Kolegium Odwoławcze, które uchyliło decyzje prezydenta. Teraz ma się odbyć ponowne rozpatrzenie sprawy, a restauratorzy liczą na wydanie zgody.

d1vnn4m

- Wcześniej urzędnicy mówili, że nie dostaniemy koncesji tylko wtedy, gdy odległość będzie mniejsza, niż 50 metrów do kościoła. Nagle zmieniają zasady w trakcie gry. A my przecież w te nieruchomości zainwestowaliśmy niemałe pieniądze. Brak ogródków, to brak klientów. A sezon zaraz się kończy - dodaje restaurator.

Na razie właściciele wywiesili banery informujące o problemach w wydaniu zgody.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1vnn4m

Podziel się opinią

Share
d1vnn4m
d1vnn4m
Więcej tematów