Trwa ładowanie...

Ciało trzylatki wyłowione w Sopocie - nowe szczegóły

Znane są nowe szczegóły sprawy z Sopotu: spacerowicz powiadomił policję, że przy molo natknął się na pływające w wodzie ciało dziecka. Zwłoki trzyletniej dziewczynki wyciągnięto na brzeg. Nieopodal tego miejsca, w wodzie, policja znalazła wyziębioną kobietę - teraz już wiadomo, że jest matką dziecka.
Share
Sopockie molo
Sopockie moloŹródło: AKPA, Fot: Prończyk
d4dydgt

Zobacz wcześniejszą informację: Tragedia na molo w Sopocie - nie żyje dziecko

Kobieta, w chwili gdy dotarła do niej policja, była w wodzie i kurczowo trzymała się drabinki przy pomoście. Szefowa Prokuratury Rejonowej w Sopocie, Barbara Skibicka potwierdza: to matka dziewczynki.

34-letnią mieszkankę Gdańska, ze względu na jej stan zdrowia, prokuratura przesłuchała dopiero po południu. Do tego czasu nie było wiadomo, czy kobieta jest spokrewniona z dzieckiem.

d4dydgt

Rzeczniczka policji w Sopocie, st. sierż. Karina Kamińska powiedziała, że śledczy nie wykluczają, że do tragedii mogło dojść w wyniku przestępstwa. Zastrzegła jednak, że pod uwagę brany jest także nieszczęśliwy wypadek.

Został już przesłuchany ojciec dziecka. Zabezpieczone zostały także nagrania z monitoringu m.in. z rejonu molo i przystani jachtowej. Prokurator Skibicka poinformowała, że w środę zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dziecka.

d4dydgt

Podziel się opinią

Share
d4dydgt
d4dydgt
Więcej tematów