Trwa ładowanie...

Chojnice. Ksiądz pokazał rachunki swojej parafii. "To spore koszty"

Proboszcz parafii w Chojnicach ks. Janusz Chyła upublicznił na Twitterze wysokość rachunków za prąd. Kwota opiewająca na ponad 10 tys. zł zdziwiła internautów. Duchowny podkreślił, że prowadzenie parafii jest związane z niemałymi kosztami.
Share
Chojnice. Ksiądz Janusz Chyła opublikował w sieci zdjęcie rachunków za prąd swojej parafii w Chojnicach
Chojnice. Ksiądz Janusz Chyła opublikował w sieci zdjęcie rachunków za prąd swojej parafii w ChojnicachŹródło: PAP
d2vhdmd

"Koperta z takim darem znalazła się w koszyku. Bóg zapłać w imieniu parafii pw. Matki Bożej w Chojnicach" - napisał na Twitterze w niedzielę ks. Janusz Chyła.

Popularny w mediach społecznościowych kapłan do wpisu dołączył zdjęcie dwóch banknotów stuzłotowych i karteczki z informacją o "spóźnionej opłacie inwestycyjnej". Wpis sprowokował internautów do wielu pytań, m.in. o koszty, jakie ponosi parafia.

"Dzisiaj wielu wyraziło oburzenie, że podziękowałem za 200 zł przekazane na cele parafialne (nowe ławki w małym kościele). Prowadzenie parafii w Chojnicach to także spore koszty" - napisał ks. Chyła w kolejnym wpisie.

d2vhdmd

Adam Niedzielski odpowiada rektorowi WUM. Użył mocnych słów

Chojnice. Ks. Janusz Chyła pokazał faktury za kościół i stołówkę

Duchowny "dla przykładu" zamieścił zdjęcia dwóch faktur za energię. "Niższa to jadłodajnia, która wydaje ponad 100 obiadów" - zaznaczył.

d2vhdmd

Na jednej z faktur wyszczególniono kwotę 8439,13 zł. Rozliczenie za stołówkę wyniosło 1744,04 zł. Proboszcz w odpowiedzi na jeden z komentarzy zapewnił, że informuje swoich parafian o wpływach i inwestycjach. "Na koniec roku każdy może wziąć w biuletynie sprawozdanie finansowe" - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vhdmd

Podziel się opinią

Share
d2vhdmd
d2vhdmd
Więcej tematów