Trwa ładowanie...
d2vjpi2

Chcesz założyć swój biznes? Podpowiadamy, gdzie na Śląsku możesz liczyć na wsparcie finansowe

Masz pomysł na biznes? Nieważne, ile masz lat, jakie wykształcenie oraz czy jesteś niepełnoprawny. W każdej chwili możesz ubiegać się o pomoc przy założeniu własnej działalności. My sprawdzamy, gdzie są jeszcze pieniądze na start i rozwój firmy na Śląsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcesz założyć swój biznes? Podpowiadamy, gdzie na Śląsku możesz liczyć na wsparcie finansowe
(WP)
d2vjpi2

Jeśli masz powyżej 30 lat, możesz skontaktować się z urzędem pracy w Rudzie Śląskiej. Tam, dzięki dotacji możesz otrzymać 23 tys. złotych na swój pierwszy biznes.

- To niezwykła szansa na wzięcie losu we własne ręce oraz zyskanie pełnej samodzielności i niezależności. Za sprawą prowadzenia własnej firmy, możliwe jest również wkroczenie na nową drogę rozwoju zawodowego, a także sprawdzenie swoich możliwości, umiejętności i kompetencji w trakcie pojawiających się wyzwań – przekazują Wirtualnej Polsce urzędnicy.

Osoby starające się o przyznanie dotacji, będą brały udział w warsztatach, podczas których zdobędą wiedzę, jak profesjonalnie opracować wymaganą dokumentację konieczną do złożenia w urzędzie w celu starania się o wsparcie finansowe na założenie firmy.

d2vjpi2

- Warsztaty odbędą się w terminach 20, 21 oraz 24 lipca. Natomiast termin składania wniosków dotacyjnych zaplanowano na czas od 12 do 14 sierpnia – informują urzędnicy.

Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy oferuje pożyczki niskooprocentowe dla przyszłych przedsiębiorców - nawet do 50 tys. zł na dobry początek.

- Odbiorcami mogą być osoby fizyczne zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, z wyłączeniem osób, które w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu nie prowadziły swojej firmy – informuje WUP w Katowicach.

Pożyczka może służyć na każdy cel związany z prowadzeniem firmy – inwestycyjny i obrotowy.

d2vjpi2

Gdy już jesteśmy "na swoim", możemy skorzystać z zastrzyku gotówki pochodzącego ze Śląskiego Centrum Biznesu.

Ale nie tylko na dotacje unijne możemy liczyć. Swoje wsparcie dla polskich przedsiębiorców oferuje Bank Gospodarstwa Krajowego w Katowicach, który oferuję gwarancje "de minimis" dla przyszłych kredytobiorców.

We wszystkich przypadkach analizowane jest ryzyko oraz szanse powodzenia przyszłej działalności. Przy odrobinie szczęścia i dużej ilości pracy, możemy zacząć przygodę z własnym biznesem.

Tylko w Śląskim Centrum Przedsiębiorczości podpisano blisko 4 tys. umów wsparcia. Do tego należy doliczyć zaangażowanie wszystkich urzędów pracy w regionie.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2vjpi2

Podziel się opinią

Share
d2vjpi2
d2vjpi2
Więcej tematów