WP
CBŚP zatrzymało trzech lekarzy. Pomagali utrudniać śledztwo

CBŚP zatrzymało trzech lekarzy. Pomagali utrudniać śledztwo

Lekarze są podejrzani o wystawianie fałszywych zaświadczeń lekarskich członkom gangu. Wpadło też pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Śledczy podejrzewają lekarzy, że w zamian za łapówki od 100 do 500 zł wystawiali dokumenty poświadczające nieprawdę. Chodzi o zaświadczenia lekarskie, dzięki którym gangsterzy usprawiedliwiali nieobecności w prokuraturze czy policji. W ten sposób paraliżowali toczone przeciwko nim sprawy.

Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wręczania korzyści majątkowych, produkcji i wprowadzania do obrotu amfetaminy oraz przywłaszczenia ciężarówek z naczepami.

WP

Gang okradał magazyny i biura

Jak podaje CBŚP, funkcjonariusze pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie całego kraju, a jej członkowie mogą mieć związek ze środowiskiem pseudokibiców klubów sportowych. W śledztwie jest już 69 podejrzanych, ale prokuratura nie wyklucza następnych zatrzymań.

Z ustaleń śledczych wnika, że członkowie grupy głównie na terenie Chorzowa, ale też w innych częściach Polski, a nawet w Czechach dokonywali kradzieży z włamaniami do magazynów, biur i obiektów usługowych. Dochodziło do nich od lipca 2013 do stycznia 2014 r. Według śledczych, podejrzani gangsterzy mogli też uczestniczyć w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających.

Zobacz także: Mocne słowa o taśmach Morawieckiego. "Akt oskarżenia wobec służb specjalnych”

WP

Na wniosek prokuratorów Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach wobec pięciu zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt.

Źródło: CBŚP, RMF FM

WP

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

Polub WP Wiadomości
WP
WP