Trwa ładowanie...
d4atsrr

CBŚP rozbiło grupę, która wyłudziła 12,5 mln zł na oleju napędowym

• CBŚP zatrzymało siedem osób wyłudzających podatek VAT
• Przez dwa lata grupa pozyskała w ten sposób ponad 12,5 mln zł podatku
• kom. Hamelusz: byli w stanie zaopatrywać polski rynek w około 100 cystern tygodniowo
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBŚP rozbiło grupę, która wyłudziła 12,5 mln zł na oleju napędowym
(Policja)
d4atsrr

Funkcjonariusze CBŚP rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym handlem olejem napędowym, która wyłudzała podatek VAT. Siedmioro zatrzymanych to osoby z Gdańska, Szczecina oraz Wielkopolski. Funkcjonariusze, współpracując z wywiadem skarbowym poznańskiego UKS, zatrzymali 7 osób w wieku od 26 do 47 lat.

- Ze zgromadzonego w sprawie materiału wynika, że podmioty gospodarcze były zarejestrowane na tzw. "słupy". Na przestrzeni niecałych dwóch lat nie odprowadziły co najmniej 12,5 mln zł należności wobec skarbu państwa od sprowadzonego z Niemiec i wprowadzonego do obrotu w Polsce oleju napędowego. Policjanci oszacowali, że grupa była w stanie zaopatrywać polski rynek w około 100 cystern tygodniowo - informuje kom. Agnieszka Hamelusz, rzecznik prasowy CBŚP.

Wszyscy zatrzymani trafili już do poznańskiej prokuratury rejonowej. Sześcioro zatrzymanych usłyszało zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz tzw. prania brudnych pieniędzy. Siódmej osobie przedstawiono dodatkowo zarzut kierowania grupą przestępczą. Dwoje podejrzanych trafiło do aresztu na trzy miesiące, a cztery kolejne osoby otrzymały dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4atsrr

Podziel się opinią

Share
d4atsrr
d4atsrr