Trwa ładowanie...
d4al85t

CBA zatrzymało gdyńskiego urzędnika za przyjęcie łapówki

Pracownik gdyńskiego Urzędu Morskiego oraz jego znajomy zostali zatrzymani przez CBA za przyjęcie łapówki. Zażądali jej za załatwienie formalności od przedsiębiorcy prowadzącego lokal gastronomiczny w tzw. pasie technicznym na plaży w Gdańsku Jelitkowie.

Share
d4al85t

Jak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, zatrzymani to 41-letni pracownik Inspektoratu Ochrony Wybrzeża Urzędu Morskiego w Gdyni oraz jego 39-letni znajomy, który podawał się za pracownika tego urzędu. Według CBA mężczyźni mieli zażądać łapówki od lokalnego przedsiębiorcy prowadzącego na plaży w Jelitkowie lokal gastronomiczny. - Łapówka miała trafić do nich w zamian za protokolarne przekazanie części plaży - poinformował Dobrzyński. Dodał, że zezwolenie z Urzędu Morskiego jest jednym z dokumentów niezbędnych do prowadzenia tego typu działalności na plaży.

Jak wyjaśnił Dobrzyński, w grę wchodziła suma nie większa niż 2 tys. zł. Poinformowani o sprawie funkcjonariusze CBA przeprowadzili operację kontrolowanego wręczenia łapówki, po czym natychmiast zatrzymali mężczyzn. Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku przedstawiła obu zarzuty przyjęcia łapówki, za co grozi do 10 lat więzienia. Decyzją sądu 41-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

Sprawa będzie dalej badana, CBA podejrzewa bowiem, że sprawcy mogli żądać łapówek także od innych przedsiębiorców. - Dlatego też przypominamy, że zgodnie z art. 229 § 6 Kodeksu karnego nie podlega karze sprawca przestępstwa przekupstwa, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział - poinformował Dobrzyński.

d4al85t

Podziel się opinią

Share
d4al85t
d4al85t
Więcej tematów