Trwa ładowanie...
d452vfr

Cała policja w Acapulco podejrzana. Wojsko rozbroiło funkcjonariuszy

Żołnierze i agenci policji federalnej przejęli kontrolę nad meksykańskim kurortem. Szefowie lokalnej policji są poszukiwani pod ciężkimi zarzutami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cała policja w Acapulco podejrzana. Wojsko rozbroiło funkcjonariuszy
(East News, Fot: FRANCISCO ROBLES/AFP)
d452vfr

Wszyscy lokalni stróże prawa w Acapulco musieli oddać broń. Ich miejsce zajęło wojsko. Teraz żołnierze patrolują ulice Acapulco. Mają wsparcie policji federalnej.

Zniknęło dwóch szefów lokalnej policji. Śledczy ścigają ich jako podejrzanych o morderstwo - informuje BBC News.

Władze Meksyku są przekonane, że policja w Acapulco pracowała dla przestępców. Cały garnizon miał być zinfiltrowany przez kartele narkotykowe. Niegdyś słynny kurort stał się niezwykle niebezpiecznym miastem. Śledczy mają pewność, że ogromny w tym udział ma bezczynna policja będąca na usługach bossów narkotykowych.

East News

Acapulco było bardzo popularne wśród Amerykanów. Na wakacje zjeżdżały tam gwiazdy Hollywoodu, przyciągając innych mieszkańców USA. Teraz jednak przoduje w statystyce zabójstw w Meksyku (103 na 100 tysięcy mieszkańców).

d452vfr

Lokalne struktury policji w Meksyku często są powiązane z kartelami. Wpływ mają na to niskie zarobki funkcjonariuszy, ale również brutalność gangów. Najczęściej składają one policjantom oferty nie do odrzucenia: albo będziesz dla nas pracował i dostawał za to pieniądze, albo cię zabijemy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d452vfr

Podziel się opinią

Share

d452vfr

d452vfr
Więcej tematów