Trwa ładowanie...
d424wam
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bush przyjedzie na Hel

Na początku czerwca do Polski przyleci prezydent USA, dowiedziała się "Rzeczpospolita", która powołuje się na informacje uzyskane w Waszyngtonie oraz od przedstawiciela polskich władz. George W. Bush spędzi kilka godzin na rozmowach z Lechem Kaczyńskim w Juracie. Gazeta domniemywa, że będzie to 8 czerwca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bush przyjedzie na Hel
(AFP)
d424wam

Amerykanie mają nadzieję, że do czasu wizyty uda się uzgodnić najważniejsze warunki budowy w naszym kraju bazy tarczy antyrakietowej. Do Polski Bush ma przyjechać prosto ze szczytu G8 w niemieckiej Meklemburgii. Będzie w nim uczestniczył także rosyjski prezydent Władimir Putin.

To symbol. Chcemy pokazać, że Rosjanie nie mają prawa mieszać się do uzgodnień o tarczy zawartych między USA a Polską - powiedział "Rzeczpospolitej" przedstawiciel amerykańskiej dyplomacji.

Choć do wizyty pozostało niewiele ponad miesiąc, szybki postęp rokowań w sprawie tarczy jest możliwy - pisze gazeta. Amerykanie wysyłają bowiem sygnały, że są gotowi "ze zrozumieniem" odnieść się do najważniejszego polskiego postulatu: jednoczesnego umocnienia bezpieczeństwa naszego kraju. (PAP)

d424wam

Podziel się opinią

Share

d424wam

d424wam
Więcej tematów