Trwa ładowanie...
d30m0s5

Burmistrz Chrzanowa usłyszał zarzuty

Pił alkohol i spowodował kolizję, teraz usłyszał zarzuty. Marek N. – burmistrz Chrzanowa – miał niespełna promil alkoholu, kiedy wjechał autem w palisadę, jednak do popełnienia przestępstwa się nie przyznaje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burmistrz Chrzanowa usłyszał zarzuty
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d30m0s5

- W Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie, został przedstawiony Markowi N., burmistrzowi Miasta Chrzanowa, zarzut popełnienia przestępstwa z art. 178 a par.1 kk - prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, nocy z dnia 21/22 .02. 2015 roku, w stanie nietrzeźwości przy stwierdzonej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu -0,82 mg/l i w drugim badaniu 0,84 mg/l - powiedziała Wirtualnej Polsce Bogusława Marcinkowska, rzecznik prasowa krakowskiej prokuratury okręgowej.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marek N. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, zasłonił się niepamięcią. Podał, iż pamięta moment zatrzymania. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. W prowadzonym postępowaniu będą wykonywane dalsze czynności procesowe - dodaje prokurator.

Jak wynika z relacji policjantów patrolujących okolicę, zauważyli mężczyznę, który wyjeżdżając z parkingu w centrum Chrzanowa, nie dostosował się do nakazu skrętu w prawo. Później przejechał na czerwonym świetle, stracił panowanie nad kierownicą i wjechał na chodnik, gdzie uderzył w palisadę.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d30m0s5

Podziel się opinią

Share

d30m0s5

d30m0s5
Więcej tematów