Trwa ładowanie...

Burmistrz Chrzanowa usłyszał zarzuty

Pił alkohol i spowodował kolizję, teraz usłyszał zarzuty. Marek N. – burmistrz Chrzanowa – miał niespełna promil alkoholu, kiedy wjechał autem w palisadę, jednak do popełnienia przestępstwa się nie przyznaje.

Share
Burmistrz Chrzanowa usłyszał zarzuty
Źródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
dbqqk5l

- W Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie, został przedstawiony Markowi N., burmistrzowi Miasta Chrzanowa, zarzut popełnienia przestępstwa z art. 178 a par.1 kk - prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, nocy z dnia 21/22 .02. 2015 roku, w stanie nietrzeźwości przy stwierdzonej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu -0,82 mg/l i w drugim badaniu 0,84 mg/l - powiedziała Wirtualnej Polsce Bogusława Marcinkowska, rzecznik prasowa krakowskiej prokuratury okręgowej.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marek N. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, zasłonił się niepamięcią. Podał, iż pamięta moment zatrzymania. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. W prowadzonym postępowaniu będą wykonywane dalsze czynności procesowe - dodaje prokurator.

Jak wynika z relacji policjantów patrolujących okolicę, zauważyli mężczyznę, który wyjeżdżając z parkingu w centrum Chrzanowa, nie dostosował się do nakazu skrętu w prawo. Później przejechał na czerwonym świetle, stracił panowanie nad kierownicą i wjechał na chodnik, gdzie uderzył w palisadę.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dbqqk5l

Podziel się opinią

Share
dbqqk5l
dbqqk5l
Więcej tematów