Trwa ładowanie...

Burmistrz Chrzanowa spowodował wypadek. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu

Łamał zakazy skrętu, przejeżdżał na czerwony świetle, na końcu wjechał w betonowe schody. W ten sposób zakończył się nocny "rajd" burmistrza małopolskiego Chrzanowa. Po zatrzymaniu przez policje, okazało się, że samorządowiec jest pijany. Miał 1,6 promila w wydychanym powietrzy.

Share
Burmistrz Chrzanowa spowodował wypadek. Mężczyzna był pod wpływem alkoholuŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d8mug77

- Patrolujący okolicę policjanci zauważyli, że mężczyzna, wyjeżdżający z parkingu w centrum Chrzanowa, nie dostosował się do nakazu skrętu w prawo. Później przejechał na czerwonym świetle, stracił panowanie nad kierownicą i wjechał na chodnik, gdzie uderzył w palisadę – mówi Wirtualnej Polsce Anna Zbroja z biura prasowego małopolskiej policji.

- Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Chrzanowa. Miał 1,6 promila w wydychanym powietrzu. Stracił prawo jazdy i czeka na decyzję sądu – dodaje Zbroja.

Jak się okazało, zatrzymanym mężczyzną był burmistrz Chrzanowa Marek N.

d8mug77

Samorządowiec, wybrany jesienią ubiegłego roku, jest doktorem nauk humanistycznych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, magistrem nauk politycznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, magistrem filozofii na Wydziale Filozoficznym i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz magistrem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Wydział Prawa i Administracji UJ w Krakowie. W jesiennych wyborach wygrał z urzędującym od 12 lat Ryszardem Kosowskim.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d8mug77
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8mug77
d8mug77
Więcej tematów