Trwa ładowanie...
db3vhl5

Borys Budka zarzuca manipulację TVP. Wrzuca zdjęcia "pasków"

"Esencja manipulacji TVPiS. I na to idą pieniądze podatników" - napisał Borys Budka na Twitterze. O co chodzi? Dla wizualizacji poseł wrzucił screeny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Budka
Borys Budka (PAP, Fot: Rafał Guz)
db3vhl5

Borys Budka oskarża publiczną telewizję i na dowód pokazuje trzy zdjęcia. Tak stacje informują o jego wystąpieniu w Sejmie.

   Twitter
(Twitter)
   Twitter
(Twitter)
   Twitter
(Twitter)

O jakie słowa Budki rozpętała się burza?

- B jak buta, Ł jak łgarstwo, A jak agresja, S jak serwilizm, Z jak zarozumiałość, C jak cynizm, drugie Z jak zakompleksienie, drugie A jak arogancja i K jak kolesiostwo, ale też jak i konfetti, symbol Zielińskiego - mówił poseł PO Borys Budlka.

Wyliczankę posła Platformy podsumował wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Napisał tylko jedno zdanie: "Jeżeli Borys Budka będzie twarzą PO możemy rządzić do ok. 2048 roku".

Zobacz: "Alfabet Błaszczaka". Borys Budka uderza w ministra

Co jeszcze mówił Budka?

- Pan minister Mariusz Błaszczak nie powinien ani dnia dłużej pełnić funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji. Pan sekretarz stanu Jarosław Zieliński nie powinien ani dnia dłużej sprawować zaszczytnej funkcji zastępcy pana ministra - podkreślił Budka.

db3vhl5

Jego zdaniem, działalność ministra doprowadziła do spadku zaufania do polskiej policji wśród obywateli. - Zaufanie topnieje, ale nie na skutek tego, że tysiące polskich funkcjonariuszy narażają życie i zdrowie każdego dnia, by dbać o bezpieczeństwo Polaków ale tylko i wyłącznie dlatego, że nadzór nad nimi mają osoby niekompetentne, osoby, które nigdy nie powinny znaleźć się na tych miejscach. Osoby, które w działalności publicznej przede wszystkim kierują się odwetem politycznym, kierują się uprzedzeniami, a nie dobrem polskich obywateli - powiedział.

- Chcielibyście, żebyście państwo zarówno oskarżali, jak i osądzali. Państwo chcecie, by Polacy byli inwigilowani właśnie dlatego, żeby złudne poczucie bezpieczeństwa było w waszych głowach, a nie głowach Polaków i właśnie dlatego pan powinien odejść. Właśnie dlatego Pan powinien sam złożyć ten urząd - dodał.

- Panie marszałku, dziękuje Dzięki temu mamy zagwarantowane bezpieczeństwo, bo minister Błaszczak przebywa na tej sali - dodał poseł wnioskodawca.

Zobacz naszą relację:

db3vhl5
db3vhl5

Podziel się opinią

Share
db3vhl5
db3vhl5
Więcej tematów