Trwa ładowanie...
d2cvdqb
sld

Borowski: Olejniczak przegrał, bo nie bronił LiD-u

Według szefa koła SdPl - Nowa Lewica Marka
Borowskiego, Wojciech Olejniczak stracił stanowisko
przewodniczącego SLD ponieważ uległ Grzegorzowi Napieralskiemu i w
walce o głosy członków partii "nie postawił jasno sprawy obrony
LiD".

Share
d2cvdqb

Napieralski został wybrany nowym szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Otrzymał na kongresie parii 231 głosów, podczas gdy Olejniczak - 210.

Olejniczak zapłacił za to, że ulegał Napieralskiemu. Nie był zdecydowany. Nie postawił jasno sprawy obrony LiD - powiedział Borowski. Jego zdaniem, Olejniczak w sporze z Napieralskim o wpływy w SLD "na ołtarzu walki położył dobrą koncepcję LiD".

Jak zaznaczył Borowski, delegaci SLD uznali, że w sytuacji kiedy obydwaj kandydaci na przewodniczącego "mówili to samo", lepszy jest "oryginał, niż kopia".

d2cvdqb

Według szefa SdPl, Olejniczak mógłby pozostać szefem partii gdyby jasno deklarował, że rezygnacja z koncepcji LiD będzie oznaczać także zmianę lidera. Kunktatorstwo się mści - dodał.

Borowski podkreślił, że koło SdPl "nie wiąże kwestii współpracy z SLD z osobą lidera". Jesteśmy zdecydowani budować szeroki front centrolewicowy. Jeśli SLD będzie chciało tego samego, to bardzo dobrze - powiedział.

Zdaniem Borowskiego, wybór przewodniczącego SLD "to dopiero wstęp". Jak podkreślił, musi jeszcze nastąpić wybór rady krajowej, która ustali stanowisko programowe partii.

d2cvdqb

Podziel się opinią

Share
d2cvdqb
d2cvdqb
Więcej tematów