Trwa ładowanie...
d4m0qgo

Black Hawk uziemiony po zderzeniu z dronem. Śmigłowiec ochraniał uczestników szczytu ONZ

FBI i wojsko ścigają pilota cywilnego bezzałogowca który nad Nowym Jorkiem zderzył się z wojskowym śmigłowcem i tak poważnie go uszkodził, że Black Hawk musiał przerwać lot.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Black Hawk uziemiony po zderzeniu z dronem. Śmigłowiec ochraniał uczestników szczytu ONZ
(Wikimedia Commons CC BY)
d4m0qgo

Dron firmy DJI (Phantom 4) uderzył w kadłub jednego z dwóch lecących w formacji UH-60. Zderzenie było na tyle mocne, że pękła szyba. Niewielkie urządzenie odbiło się w górę. Tam na strzępy rozerwało je śmigło główne. Jedno z ostrzy, co widać na zdjęciach (tutaj), zostało uszkodzone. Fragmenty kosztującego ok. 3 tys. zł urządzenia poleciały we wszystkie strony. Fragment utkwił w pobliżu silnika maszyny. Odkryto go już po lądowaniu i tak określono producenta i model bezzałogowego urządzenia.

Uszkodzenia Black Hawka były wystarczająco poważne, że obie maszyny skierowano do najbliższej bazy lotniczej w Linden, w New Jersey. To pierwszy taki znany przypadek w historii - donosi NBC NewYork.

Na pokładzie śmigłowców znajdowali się żołnierze z Fortu Bragg w Karolinie Północnej. Stacjonuje tam 82. Dywizja Powietrznodesantowa oraz słynne "Zielone Berety". Wieczorem 21 września żołnierze z tej bazy ochraniali delegatów szczytu ONZ. Poruszali się na wysokości 500 stóp (150 metrów). Cywilni operatorzy dronów nie mogą latać wyżej niż 400 stóp (122 metry).

d4m0qgo

Wojsko informuje, że incydent miał miejsce nad plażą Midland w hrabstwie Staten Island. To tuż przy granicy zakazu lotów o średnicy 8 km rozciągającej się wokół lotniska Newark - dodaje stacja.

Zobacz także: Ten dron może uratować życie. Zobacz transport medyczny przyszłości.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d4m0qgo

Podziel się opinią

Share

d4m0qgo

d4m0qgo
Więcej tematów