Trwa ładowanie...

Biznesmen skazany za katowanie żony. Wyrok w Krakowie

Wyrok 8,5 roku więzienia usłyszał biznesmen Paweł W. z Krakowa, oskarżony m.in. o skatowanie żony. Z kolei pomagającemu mu koledze sąd wymierzył karę 6,5 roku więzienia. Prokuratura chciała dla nich dożywocia i nie wyklucza apelacji.
Share
Paweł W. i Mariusz K . podczas ogłaszania wyroku w sprawie brutalnego pobicia
Paweł W. i Mariusz K . podczas ogłaszania wyroku w sprawie brutalnego pobiciaŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Jakub Włodek
d2qol5f

Sąd Okręgowy w Krakowie, orzekając wyrok ws. Pawła W. i Mariusza K., zmienił kwalifikację czynu, jaki wskazała w oskarżeniu prokuratura. Śledczy uważali, że mężczyźni "działali z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia kobiety". Za to przestępstwo groziło im nawet dożywocie. Tymczasem sąd uznał, że było to pobicie z ciężkim skutkiem dla ofiary.

- Uważałem, że oskarżeni dopuścili się usiłowania zabójstwa. Co najmniej godzili się z tym, że może dojść do śmierci pokrzywdzonej - mówił dziennikarzom po rozprawie prok. Mariusz Boroń, wyjaśniając, dlaczego nie wyklucza zażalenia od wyroku.

Sąd nakazał zapłacić pokrzywdzonej odszkodowania. Wyrok nie jest prawomocny.

d2qol5f

Mężczyźni brutalnie pobili żonę 43-latka w marcu 2017 r. w małopolskiej Stróży. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta była bita po głowie i kopana po całym ciele. Jak przypomina interia.pl, przeżyła tylko dzięki interwencji policji.

Prokuratura zarzuciła też 30-letniemu Mariuszowi K., że zadał ofierze kilka ciosów nożem. Kobieta miała m.in. złamany kręgosłup szyjny.

Paweł W. oskarżony był również o podpalenie samochodów i grożenie policjantom.

d2qol5f

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Ciało bez krwi. Makabryczne rozwiązanie zagadki.

d2qol5f

Podziel się opinią

Share
d2qol5f
d2qol5f
Więcej tematów