Trwa ładowanie...
d1519i2

Białystok. Porwanie Amelki i jej mamy. Nowe fakty

Nie milkną echa dramatycznych wydarzeń w Białymstoku. W sprawie pojawiają się nowe doniesienia. Cezary R. i jego wspólnik mieli miesiącami obserwować panią Natalię i jej córkę Amelkę. Porwanie mieli dokładnie zaplanowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ojciec Amelki Cezary R.
Ojciec Amelki Cezary R. (PAP)
d1519i2

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch podejrzanych o uprowadzenie w Białymstoku 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki. Zatrzymani to ojciec dziecka i jego kolega.

Według informacji "Faktu", Cezary R. wraz z kolegą z dzieciństwa przez kilka miesięcy przygotowywał się do tej akcji. Łukasz K. miał za pomoc w porwaniu otrzymać kilka tysięcy złotych.

Obaj obserwowali kobietę i dziecko, sprawdzali, gdzie przebywa i z kim się spotyka.

d1519i2

Porwanie Amelki i jej mamy

Przypomnijmy, że uprowadzenie miało miejsce sprzed bloku mieszkalnego przy ul. Hallera w czwartek ok. godz. 10:00.

Kobieta i dziecko miały zostać siłą wepchnięte do samochodu przez dwóch mężczyzn na oczach babci. To ona zawiadomiła policję o porwaniu.

Postanowiono uruchomić specjalny system powiadamiania "Child alert". Dzięki tej procedurze, zdjęcia i dane dziewczynki pojawiły się bardzo szybko w mediach. Służby stosują ten mechanizm w nadzwyczajnych przypadkach. Od powstania systemu w Polsce, użyto go dopiero trzy razy.

d1519i2

3-letnia Amelka i jej matka zostały odnalezione w piątek po południu całe i zdrowe. W okolicy Ostrołęki oraz Ostrowi Mazowieckiej zatrzymanych zostało dwóch sprawców.

Zarzuty i areszt. Jak się tłumaczy ojciec Amelki?

Jak przekazali śledczy, ojciec 3-letniej Amelki i mąż kobiety nie przyznaje się do winy. Mężczyzna twierdzi, że 25-latka dobrowolnie wsiadła do auta.

d1519i2

Drugi z zatrzymanych przyznał się do udziału w uprowadzeniu. Zaprzecza jednak, aby stosował przemoc.

Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, że matka Amelki potwierdziła śledczym uprowadzenie i zastosowanie siły. Razem z córką jeszcze w piątek została przewieziona do Białegostoku. Zarzuty dla ojca Amelki dotyczą pozbawienia wolności matki dziecka oraz sytuacji, gdy wbrew woli opiekuna zostaje uprowadzona osoba poniżej 15 lat. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

d1519i2

Ujawniono film z zatrzymania

Centralne Biuro Śledcze Policji pokazało nagranie z zatrzymania jednego z mężczyzn.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d1519i2

Podziel się opinią

Share
d1519i2
d1519i2