Trwa ładowanie...
d33gikd

Białystok. Akcja straży pożarnej, w gaszeniu pożaru zginęło dwóch ratowników

Tragedia podczas gaszenia pożaru hurtowni sztucznych kwiatów w Białymstoku. W akcji ratowniczej zginęło dwóch strażaków. Przyczyny wypadku w tej chwili nie są znane.
Share
Białystok. Akcja straży pożarnej, w gaszeniu pożaru zginęło dwóch ratowników
Źródło: PAP, Fot: Artur Reszko
d33gikd

Pożar wybuchł w czwartek w późnych godzinach popołudniowych. W akcji uczestniczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej. Jak doszło do tragedii, na razie nie wiadomo.

Informacje o śmierci dwóch strażaków potwierdził komendant wojewódzki PSP w Białymstoku Jarosław Wendt.

- Doszło do zdarzenia, w wyniku którego zginęło dwóch naszych kolegów, strażaków na służbie. Na tę chwilę nie znamy przyczyn powstałego wypadku, będziemy prowadzić dochodzenie i wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia - oświadczył.

d33gikd

Pożar w Białymstoku. Przyczyna nie jest znana, będą ją ustalali biegli

Pożar miał miejsce w budynku na terenie dawnych zakładów mięsnych PMB. Strażacy określili miejsce zdarzenia jako dwukondygnacyjny budynek, w którym płonęły składowane tam plastikowe przedmioty.

W akcji wzięły udział 23 zastępy straży pożarnej - zawodowej i ochotniczej - z Białegostoku i okolic. - Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, pożar był mocno rozwinięty, weszliśmy do środka i rozpoczęliśmy działania gaśnicze i na parterze, i na piętrze (...). Wszędzie tam składowane były tworzywa sztuczne - przekazał rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku Paweł Ostrowski.

Błaszczak: straciliśmy na służbie w Białymstoku dwóch odważnych Strażaków

Wyrazy współczucia złożył rodzinom zmarłych strażaków szef MSWiA Mariusz Błaszczak. "Straciliśmy na służbie w Białymstoku dwóch odważnych Strażaków" - napisał na Twitterze.

Wyrazy współczucia ich rodzinom złożył też m.in. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

d33gikd

Podziel się opinią

Share
d33gikd
d33gikd
Więcej tematów