Trwa ładowanie...

Biała Podlaska: Riad Haidar nie będzie dłużej ordynatorem neonatologii

Riad Haidar, dotychczas ordynator neonatologii w szpitalu w Białej Podlaskiej i od niedawna poseł Koalicji Obywatelskiej, poinformował, że nie będzie już kierował tym oddziałem. Więcej: w ogóle nie będzie na nim pracował. - A miałem plany, jak rozwijać ten oddział - mówi w rozmowie z WP.

Share
Biała Podlaska: Riad Haidar nie będzie dłużej ordynatorem neonatologiiŹródło: East News, fot: Ryszard Godlewski/Reporter
d2x6yc8

"Decyzją Dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego (radnego Zjednoczonej Prawicy) od 1 stycznia 2020 nie będę już kierował Oddziałem Neonatologicznym w bialskim Szpitalu" - napisał Haidar. Przyznał też, że to dla niego zaskakująca i zupełnie niezrozumiała decyzja.

"Prawie 30 lat kierowałem tym oddziałem, i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie" - podkreślił na swoim profilu na Facebooku znany lekarz.

Jego zdaniem "to decyzja polityczna", która "nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców".

d2x6yc8

"Bardzo serdecznie dziękuję Wam za okazane dotychczas wsparcie, ale to już chyba koniec mojej ponad 40-letniej służby na rzecz maluchów w bialskim szpitalu. Jest mi po ludzku bardzo smutno" - napisał poseł KO.

W rozmowie z WP Riad Haidar tłumaczy, że negocjacje dotyczące jego przyszłości na oddziale toczyły się od kilku tygodni. - Byłem zatrudniony na umowę cywilno-prawną, która kończy się 31 grudnia. Podczas rozmowy z nowym dyrektorem usłyszałem, że bardzo mnie ceni i proponuje mi dalszą pracę, ale nie na stanowisku ordynatora - opowiada WP dr Haidar.

Haidar nie przyjął tej propozycji. 19 grudnia poprosił o przedłużenie umowy na dotychczasowych warunkach. - 24 grudnia, w Wigilię, otrzymałem ostateczną odpowiedź. Dyrektor po raz kolejny zaproponował mi pracę na oddziale i w poradni. Nie przyjmuję tej oferty. Od 1 stycznia nie będę kierował i nie będę pracował na oddziale neonatologii szpitala w Białej Podlaskiej - tłumaczy.

d2x6yc8

Przyznaje, że jest mu przykro. - Miałem plany, jak dalej rozwijać ten oddział. Nie będę mógł ich zrealizować. Nie rozumiem tej decyzji - dodał w rozmowie z WP.

Na pytanie, czy nie obawia się, że jako poseł mógłby mieć mniej czasu na kierowanie oddziałem odparł, że "absolutnie nie". - Przez 17 lat pracowałem w samorządzie. Najpierw byłem radnym miejskim, potem przez ponad dwie kadencje radnym sejmiku wojewódzkiego. I ani jeden pacjent nie ucierpiał z tego powodu - zapewnił. Dodał, że wykonywał w tym czasie swoje obowiązki, kształcił młodych lekarzy, a oddział się rozwijał.

Dodajmy, że Riad Haidar w czasie gdy był ordynatorem oddziału neonatologii, był nie tylko przez ponad 17 lat radnym, ale także mocno angażował się w działalność społeczną, przez wiele lat był także szefem sztabu WOŚP w Białej Podlaskiej.

Adam Chodziński, radny Zjednoczonej Prawicy, dyrektorem szpitala w Białej Podlaskiej został w połowie listopada. W wywiadzie dla "Dziennika Wschodniego" zapewniał, że nie przewiduje żadnych rewolucji w placówce.

d2x6yc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x6yc8
d2x6yc8
Więcej tematów