Trwa ładowanie...

Bezpłatne zajęcia fitness w całym Krakowie? To możliwe po sukcesie projektu w Czyżynach

Po sukcesie bezpłatnych zajęć fitness w Czyżynach, jest szansa na poszerzenie projektu. Jeśli tylko radni dzielnicowi przystaną na ten pomysł, za darmo ćwiczyć będziemy mogli w całym Krakowie.
Share
Bezpłatne zajęcia fitness w całym Krakowie? To możliwe po sukcesie projektu w Czyżynach
Źródło: Dzielnica XIV
ddc3ndu

Od ponad trzech lat w Czyżynach odbywają się bezpłatne zajęcia fitness dla kobiet. Dla mieszkanek części Nowej Huty to jedno z niewielu rozrywek, na które mogą liczyć na blokowiskach.

- To jest jak uzależnienie. Wchodzisz po pracy do domu i lecisz na zajęcia. Dzięki temu jestem sprawniejsza i dużo lepiej się czuję - mówi Wirtualnej Polsce Barbara Nowak, uczestniczka zajęć.

Tym tropem mogą podążać wszystkie dzielnice miasta. Dzięki inicjatywie radnych, jest szansa, by we wszystkich częściach Krakowa odbywały się bezpłatne zajęcia fitness oraz zajęcia sztuki walki dla mężczyzn.

ddc3ndu

- Jeśli tylko będzie zainteresowanie ze strony rad dzielnic, będziemy chcieli rozwijać ofertę bezpłatnych zajęć dla mieszkańców. Pomysł jednak musi wyjść oddolnie - mówi Wojciech Krzysztonek, radny dzielnicowy.

Akcja rozwija się w ramach projektu "Aktywny Krakowianin" i jest skierowana do wszystkich mieszkańców stolicy Małopolski. Radni zapowiadają, że możliwe jest wprowadzenie akcji pilotażowej jeszcze w tym roku i jeśli pojawią się jakiekolwiek opłaty, to tylko symboliczne, by zmotywować do regularnego uczęszczania na ćwiczenia.

- Krakowianki, jeśli chcecie mieć fajne zajęcia, ponaglajcie swoich radnych dzielnicowych. To od nich zależy, czy będziemy mogły ćwiczyć w całym mieście. To niezwykle rozwija życie towarzyskie - apeluje uczestniczka zajęć w Czyżynach.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

ddc3ndu

Podziel się opinią

Share
ddc3ndu
ddc3ndu
Więcej tematów