Trwa ładowanie...
dbvlcs0

Bezpłatna mammografia w Tychach. Przyjdź, zbadaj się i zadbaj o swoje zdrowie

Od 11 do 14 maja panie będą mogły bezpłatnie przepadać piersi przy sklepie Kaufland w Tychach (ul. Tischnera 1). Właśnie tam zaparkuje mammobus - mobilne laboratorium mammograficzne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezpłatna mammografia w Tychach. Przyjdź, zbadaj się i zadbaj o swoje zdrowie
(Centrum Onkologii w Gliwicach)
dbvlcs0

- Wszystkie panie w wieku 40-75 lat, które wcześniej zarejestrują się pod numerem 58 666 2 444, mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Zapisy będą obowiązywać na podstawie numeru PESEL – mówi Wirtualnej Polsce rejestratorka Mammobusa.

Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). I co najważniejsze, nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, jest najbardziej skuteczną metodą w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi, co gwarantuje niemal stuprocentowe szanse na wyleczenie. Statystycznie znaczący wzrost zachorowań występuje w przedziale wiekowym od 50 do 69 roku życia. Mammografia jest badaniem bezpiecznym, przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego. Zdjęcia pozwalają uwidocznić prawidłowe struktury sutka i ich ewentualne zmiany.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dbvlcs0

Podziel się opinią

Share
dbvlcs0
dbvlcs0