Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
02-04-2003 (13:50)

Bez gromów za zdjęcie GROM-u


Szef GROM-u pułkownik Roman Polko nie zostanie ukarany za wspólne zdjęcie żołnierzy tej jednostki i amerykańskich komandosów na tle flagi Stanów Zjednoczonych - poinformował minister obrony Jerzy Szmajdziński. "Nie ma żadnego zdjęcia za zdjęcie, żadnej nagany, żadnej kary" - powiedział minister w środę po spotkaniu z szefem GROM-u, który wrócił z Iraku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef GROM-u pułkownik Roman Polko podczas konferencji prasowej (Fot. PAP/Jacek Turczyk)
Szef GROM-u pułkownik Roman Polko podczas konferencji prasowej (Fot. PAP/Jacek Turczyk)

Mówi pułkownik Roman Polko (100Kb)

Szef GROM-u pułkownik Roman Polko podczas konferencji prasowej (Fot. PAP/Jacek Turczyk)
Podziel się

Chodzi o zdjęcie wykonane w irackim porcie Um-Kasr, które ukazało się w zeszłym tygodniu w prasie. Szmajdziński ubolewał wtedy, że ujawniono miejsce i okoliczności działania GROM-u. Wyraził nadzieję, że jeśli będą następne podobne zdjęcia, to z polską flagą.

W środę Szmajdziński zapewnił, że wszystko, co dotyczy misji polskich żołnierzy w Zatoce Perskiej, przebiega zgodnie z planem. Powtórzył, że MON stara się mówić jak najmniej o siłach specjalnych ze względu na specyfikę ich działania i bezpieczeństwo żołnierzy.

Po powrocie z Iraku dowódcy GROM-u, który koordynował działania zespołu szturmowego tej jednostki w ramach międzynarodowej koalicji, zadania te przejął zespół w Sztabie Generalnym.(PAP)

Polub WP Wiadomości