ycipk-32u1tr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Będziemy dopłacać do leczenia

Szykuje się kolejna burza. Minister Zbigniew Religa przygotował trudny do zaakceptowania dla Polaków projekt ustawy o finansowaniu służby zdrowia. Zaprezentuje go w Sejmie w przyszłym tygodniu - zapowiada "Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Religa
Zbigniew Religa (PAP, Fot: Paweł Kula)
ycipk-32u1tr

Gazeta dotarła do dokumentu. Według "Dziennika" minister zaproponuje m.in., żeby każdy z nas odprowadzał dodatkowo 1,2% swoich zarobków brutto na leczenie ludzi starszych i niepełnosprawnych. Z tego ma się uzbierać 4 mld zł.

Pacjenci mieliby dopłacać do leczenia - 10 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu przez pierwszy tydzień, 5 zł za każdą wizytę u specjalisty. W sumie państwo miałoby zarobić na tym 600 mln zł. Państwo płaciłoby w całości za pobyt w szpitalu jedynie osób ubogich oraz starszych, po 65. roku życia.

Na podwyżki pensji lekarzy ma być przeznaczona część wpływów z wyższej od przyszłego roku - 9% - składki na ubezpieczenie zdrowotne. Spodziewana kwota to 4 mld zł. Jeszcze w tym roku na podwyżki dla lekarzy poszłoby ok. 800 mln zł, w przyszłym roku - ponad 3 mld zł.

ycipk-32u1tr

Minister zapewnia, że projekt ustawy jest już gotowy i mógłby wejść w życie od października - pisze "Dziennik". (PAP)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32u1tr

ycipk-32u1tr