Trwa ładowanie...
d1l88ug

Będzie specjalna "ustawa maturalna". Rząd przedstawi plan awaryjny

Strajk nauczycieli trwa już trzeci tydzień. Jest ryzyko, że uczniowie nie będą mogli przystąpić do matur. Rząd szykuje rozwiązanie. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiedział w RMF FM, że będzie pilna nowelizacja prawa oświatowego. Portal wPolityce.pl dotarł do szczegółów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk nauczycieli trwa już trzeci tydzień
Strajk nauczycieli trwa już trzeci tydzień (East News)
d1l88ug

Portal wPolityce.pl dotarł do informacji, które mówią co będzie zawarte w tzw. ustawie maturalnej. Oprócz nadaniu dyrektorowi szkoły uprawnień do klasyfikacji czy dopuszczenia do matur w wyjątkowych sytuacjach, o czym poinformowała "DGP”, ma zostać również wydłużony rok szkolny.

Potwierdza to osoba osoba związana z rządem.

Osobom, które będą pisały egzamin maturalny, zostanie wydłużony rok szkolny. Dzięki temu dyrektorzy szkół będą mogli przeprowadzić wszystkie niezbędne formalności. Dostaną oni prawo do klasyfikacji uczniów i dopuszczenia ich do matury.

d1l88ug

Ustawa już w środę ma trafić pod obrady rządu. W czwartek zajmie się nią Sejm i Senat. Potem zostanie tylko podpisanie jej przez Andrzeja Dudę.

Michał Dworczyk zapewnił w TVP1, że matury się odbędą. - Żeby przeciąć ten stan niepewności wczoraj premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu specjalnej nowelizacji prawa oświatowego, która pozwoli na to, że wszyscy maturzyści będą mogli przystąpić do egzaminów - powiedział.

Zapowiedział też, że będzie to temat numer jeden na posiedzeniu Rady Ministrów, które odbędzie się o godzinie 15.

Śledź naszą relację na żywo: Strajk nauczycieli trwa. ZNP decyduje o dalszej formie protestu

d1l88ug

Strajk nauczycieli. Komunikat ZNP

Środa to kolejny dzień, w którym dzieci w zdecydowanej większości szkół nie będą miały lekcji. "Odpowiedzialność za los maturzystów w strajkujących w całej Polsce liceach i technikach spada na rząd" - brzmi komunikat Zarządu Głównego ZNP po posiedzeniu Prezydium.

ZNP i FZZ oraz pracodawcy nie wezmą w piątek udziału w obradach okrągłego stołu na temat oświaty na Stadionie Narodowym. Tymczasem Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy Nauczycieli zdecydował, że zrzeszone w nim szkoły będą klasyfikować uczniów.

d1l88ug

Wiadomo, że z decyzją o klasyfikacji uczniów nie zgadza się między innymi komitet w Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu.

Zobacz także:#GdybyNieNauczyciel. Jurek Owsiak wspiera akcję Wirtualnej Polski

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d1l88ug

Podziel się opinią

Share

d1l88ug

d1l88ug
Więcej tematów