ycipk-2svlib

Będzie sensacyjny transfer do PO?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że byli posłowie PJN Jan Filip Libicki i Jacek Tomczak będą chcieli przystąpić do klubu PO - powiedział rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz. Jak dodał, jeśli wpłynie wniosek, "jest taka możliwość, że klub podejmie decyzję pozytywną".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie sensacyjny transfer do PO?
(WP.PL)
ycipk-2svlib

Tyszkiewicz podkreślił, że decyzja o ewentualnym przyjęciu Libickiego i Tomczaka będzie należała do klubu PO. - Jeśli dostaniemy taką propozycję, to głosowanie odbędzie się na najbliższym posiedzeniu klubu PO na następnym posiedzeniu sejmu - powiedział. Kolejne posiedzenie sejmu odbędzie się w dniach 13-15 lipca.

Rzecznik klubu PO dopytywany, czy do tej pory nie padła taka propozycja ze strony obu posłów, odpowiedział: - Wydaje się, że jest taka chęć, ale formalnego wniosku w tej sprawie nie ma jeszcze.

Jak dodał, jeśli taki wniosek zostanie złożony, "jest taka możliwość, że klub podejmie decyzję pozytywną".

ycipk-2svlib

Libicki i Tomczak odeszli z PJN po tym, jak na kongresie krajowym PJN na początku czerwca prezesem partii został Paweł Kowal, a b. liderka ugrupowania Joanna Kluzik-Rostkowska zrezygnowała z kandydowania na to stanowisko. Libicki swą decyzję argumentował tym, że zabrakło wyraźnej deklaracji PJN, że nie będzie współpracował z PiS. Również Tomczak mówił, że przyczyną jego odejścia z PJN jest głęboki kryzys, w jakim - jego zdaniem - jest ta formacja.

Kilka dni później PJN - ugrupowanie i klub parlamentarny - opuściła Kluzik-Rostkowska, która wcześniej wzięła udział w konwencji wyborczej PO w Gdańsku. We wtorek późnym popołudniem Kluzik-Rostkowska została przyjęta do klubu parlamentarnego PO. Decyzję w tej sprawie klub PO podjął przez aklamację.

Polub WP Wiadomości
ycipk-2svlib
ycipk-2svlib