Trwa ładowanie...
dj3tp8k
dj3tp8k

Będzie pomoc dla dzieci ofiar katastrofy pod Szczekocinami

Po 10 tys. zł otrzymają - w ramach pomocy materialnej - uczniowie i studenci z Małopolski osieroceni w wyniku katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. Uchwałę w tej sprawie przyjął sejmik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dj3tp8k

Tuż po katastrofie myślano o przyznaniu dzieciom stypendiów, ostatecznie zdecydowano jednak, że będzie to pomoc materialna udzielana przez gminy. W Krakowie pomoc przysługuje jednej osobie, w gminie Wierzchosławice dwóm.

Pod koniec kwietnia sejmik zdecydował o wsparciu dzieci osieroconych w wyniku katastrofy, które nie są objęte obowiązkiem szkolnym oraz o pomocy dla osób ciężko poszkodowanych. Oni także otrzymają po 10 tys. zł. Chodzi o trójkę dzieci; jedno z Krakowa i dwójkę z Korzennej oraz o troje dorosłych z Krakowa, Tarnowa i Skawiny.

W sumie na pomoc poszkodowanym w katastrofie władze województwa przeznaczą 90 tys. zł.

3 marca wieczorem w pobliżu Szczekocin k. Zawiercia - na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa - zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa-Kraków. W wyniku katastrofy zginęło 16 osób - 11 podróżnych i pięciu pracowników kolei, a ponad 50 zostało rannych.

dj3tp8k

Podziel się opinią

Share
dj3tp8k
dj3tp8k
Więcej tematów