Trwa ładowanie...
d1q2e8j
d1q2e8j

Będzie licytacja kościoła


Kościół w Dalikowie zostanie zlicytowany! Brakiem porozumienia zakończyło się bowiem wczorajsze spotkanie arcybiskupa Władysława Ziółka z Teresą Jolantą M., matką dziewczyny poszkodowanej na cmentarzu w Dalikowie. Kupnem świątyni zainteresowany jest Jerzy Urban, który chce otworzyć w niej dyskotekę!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1q2e8j

Kuria, podobnie jak tydzień temu oferowała kobiecie 100 tys. zł, na co ta nie chciała się zgodzić.

– Nie doszliśmy do porozumienia, bo propozycja kurii jest dla mnie nie do przyjęcia – oświadczyła matka ofiary.

– Zaproponowano mi 100 tys. zł pod warunkiem rezygnacji z pozostałych roszczeń. Ja byłam skłonna ograniczyć się do 250 tys. zł, ale kuria stwierdziła, że nie ma więcej pieniędzy. Gdybym przyjęła tę propozycję byłoby tak, jakbym okradła własne dziecko. Moja córka chodzi o kulach tylko dzięki rehabilitacji. Trwała 7 miesięcy. Płaciłam za nią 50 zł dziennie.

d1q2e8j

6 lat temu w Dalikowie na 14-letnią wówczas Agnieszkę spadł konar akacji rosnącej na cmentarzu. Dziewczynka doznała urazu kręgosłupa. Rok później jej matka wniosła do sądu pozew przeciwko parafii w Dalikowie, której podlega cmentarz. Sąd uznał parafię winną i zasądził na rzecz poszkodowanej dożywotnią rentę w wysokości 1450 zł oraz ponad 130 tys. zł odszkodowania. Parafia odwołała się od wyroku, ale sąd apelacyjny podtrzymał werdykt. Obecnie dziewczyna powinna dostać ponad 350 tys. zł odszkodowania (wraz z odsetkami). Parafia nie ma jednak pieniędzy i decyzją komornika miała zostać wystawiona do licytacji. W tej sytuacji arcybiskup Władysław Ziółek zaprosił dwukrotnie Teresę Jolantę M. i jej pełnomocniczkę na spotkanie. W wyniku rozmów egzekucja długu została przełożona.

Wczorajsze, bezowocne spotkanie sprawiło, że egzekucja długu zostanie wznowiona.

Jak się dowiedzieliśmy – jednym ze starających się o kupno kościoła jest Jerzy Urban – były rzecznik rządu i redaktor naczelny kontrowersyjnego czasopisma.

– Wysłałem swoich przedstawicieli, żeby zorientowali się, ile to będzie kosztowało – mówi Jerzy Urban. – Na razie jednak gmina nie przedstawiła mi swoich warunków. Chciałbym kupić ten kościół pod warunkiem, że nie będzie zbyt drogi. Co w nim zrobię? Zastanawiam się nad dyskoteką...

Ksiądz kanclerz odmówił komentarza.

– Nie mam nic do powiedzenia – oświadczył zebranym w kurii dziennikarzom. (mgr)

d1q2e8j

Podziel się opinią

Share

d1q2e8j

d1q2e8j
Więcej tematów