04-11-2002 (16:39)

Będzie kontrola w PKW

(Archiwum)
NIK skontroluje wydatki Państwowej Komisji Wyborczej na system komputerowy, który miał pomóc w obliczeniu wyników wyborów samorządowych. Kontrola zostanie przeprowadzona w grudniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Według rzeczniczki NIK, wyniki kontroli budżetowej NIK, w trakcie której Izba sprawdzi wydatki Państwowej Komisji Wyborczej na system komputerowy, będą znane w połowie przyszłego roku.

NIK nie zamierza z własnej inicjatywy przeprowadzać osobnej, szczegółowej kontroli dotyczącej systemu komputerowego. Może to zrobić na wniosek Sejmu lub któregoś z jego organów.

O to, by NIK jak najszybciej skontrolowała Krajowe Biuro Wyborcze (organ wykonawczy PKW), które odpowiada za sprawne przeprowadzenie wyborów i obliczenie ich wyników, zaapelował w Radiu Zet były prezes Izby, a obecnie wicemarszałek Sejmu Janusz Wojciechowski.

Głównym wykonawcą systemu informatycznego obsługującego wybory samorządowe jest Prokom Software, która wykonał system centralnej bazy danych, natomiast firma Pixel opracowała program dla terytorialnych komisji wyborczych.

Polub WP Wiadomości